„Ov Rituals, Ov Ancestors, Ov Destiny” - nowa płyta Pandrador!

  • 29 June, 2020
  • Paweł Boroń/ Iron Media

Deathmetalowy Pandrador zaprezentował długo oczekiwany album „Ov Rituals, Ov Ancestors, Ov Destiny”.


Płyta „Ov Rituals, Ov Ancestors, Ov Destiny” to zderzenie starożytnego z nowym, tak na płaszczyźnie muzycznej jak i treściowej. Nowoczesny, mocno techniczny, ale niesiony zaraźliwym groovem i pierwotną wściekłością death metal spotyka się wpół drogi z charakterystycznym dla tzw. „polskiej szkoły” brzmieniem i ukłonami w stronę takich klasyków jak Trauma, Yattering, Dies Irae, Decapitated czy Vader.


Pandrador, „Valgrind”:Nad krążkiem „Ov Rituals, Ov Ancestors, Ov Destiny” zespół Pandrador pracował ponad dwa lata. Materiał był rejestrowany i produkowany w Heinrich House Studio pod okiem Filipa „Heinricha” Hałucha, współpracującego już wcześniej, m.in. z Behemoth, Azarath, Deus Mortem czy Vesanią. To muzyka szybka, bezlitosna i bardzo precyzyjna. Kompozycje zostały oparte o skale charakterystyczne dla skandynawskiej muzyki etnicznej. To jednak nie jedyny, zbudowany przez Pandrador, most pomiędzy „Wtedy” i „Teraz”.


Pandrador, „Tivaz”:Teksty utworów eksplorują dziedzictwo kulturowe Północy: historie z sag i kronik islandzkich oraz obecne w mitologii nordyckiej toposy odczytywane poprzez optykę człowieka współczesnego. Poszukują w wielusetletnich przekazach uniwersalnych prawd, testując granice tzw. mitu i to, jak rezonuje on z teraźniejszością. Wydawnictwo można wręcz uznać za concept album, gdyż został on podzielony na 3 tytułowe rozdziały opowiadające o warstwie duchowej (Ov Rituals), historii ludzi (Ov Ancestors) i upadku cywilizacji zarówno „ludzkiej”, jak i „boskiej” (Ov Destiny).


Pandrador – „Uppsalablot”:

 


Album w całości został udostępniony do odsłuchu: https://youtu.be/yQEa1hvMhXo


„Ov Rituals, Ov Ancestors, Ov Destiny” - nowa płyta Pandrador!" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

04 Aug
Philip H. Anselmo & The Illegals

Klub Studio, Budryka 4, Kraków, 30-072 Kraków

Kup bilet
05 Sep
RICHIE KOTZEN Warszawa

Teatr "Palladium", ul. Złota 9, Warszawa

Kup bilet
11 Oct
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności zespołu.

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet