“50 for 50 Tour”: Richie Kotzen powraca do Polski

  • 20 January, 2020
  • Knock Out Productions

Knock Out Productions prezentuje koncert Richiego Kotzena w ramach jubileuszowej trasy! 


Amerykański wirtuoz gitary i jedna z gwiazd zeszłorocznej edycji festiwalu Prog In Park ponownie wystąpi w Polsce! Artysta obchodzi w tym roku 50-te urodziny, z okazji których wyda swój dwudziesty trzeci solowy album - ,,50 for 50’’. Zgodnie z zamysłem całego przedsięwzięcia, na płycie znajdzie się pięćdziesiąt niepublikowanych dotąd utworów, które muzyk napisał, wykonał oraz wyprodukował sam. 


Premiera albumu „50 For 50” oraz urodziny Richiego Kotzena odbędą się już 3 lutego 2020 roku, a kilka miesięcy później muzyk ruszy w jubileuszową trasę. Dla Polskich fanów gitarzysta zaprezentuje się 5 września 2020 roku w warszawskim teatrze „Palladium”.


Bilety na koncert można już zakupić na: https://sklep.knockoutprod.net (miejsca stojące)


Bilety na miejsca siedzące pojawią się w sprzedaży w późniejszym terminie. 


RICHIE KOTZEN (USA) hard rock, rock, muzyka gitarowa: 

Wiedział, że w prowincjonalnym miasteczku Reading w Pensylwanii nie ma szans na zrobienie kariery, dlatego jako nastolatek Richie Kotzen porzucił rodzinne strony. Inna sprawa, że już wtedy miał na niego oko Mick Varney, szef skupiającej najlepszych gitarowych wymiataczy wytwórni Shrapnel Records. W 2019 roku minęło równo 30 lat, odkąd ukazała się debiutancka solowa płyta Amerykanina, "Fever Dream". Richie miał wtedy 19 lat. 

Richie czaruje techniką, bo jako młody chłopak spędził na jej szlifowaniu ponad siedem lat. "Ćwiczyłem całymi dniami i koncentrowałem się głównie na technicznym aspekcie gry na gitarze. Z czasem stałem się mniej zainteresowany techniką, a skoncentrowałem się bardziej na tworzeniu muzyki i tym, jak można przez nią wyrazić siebie" – mówił Kotzen w rozmowie z Interią. Na pewno pomogły mu w tym lata współpracy z popularnymi rockowymi formacjami Poison i Mr. Big. Szczególnie w rozwoju umiejętności wokalnych. 

Richie to już legenda gitarowego świata. Artysta wszechstronny, czujący się równie dobrze w rocku, hard rocku, bluesie, funky i soulu oraz fusion. Wciąż gra solowe koncerty i nagrywa solowe płyty, chociaż występuje także ze znakomitym supertrio The Winery Dogs, w którym gra u boku Billa Sheehana i Mike’a Portnoya. 

https://richiekotzen.com/

https://www.facebook.com/richiekotzenmusic/

 


Wystąpi:

RICHIE KOTZEN (USA) hard rock, rock, muzyka gitarowa

Kiedy: 5 września (sobota) 2020

Gdzie: Warszawa @ Teatr "Palladium", ul. Złota 9

Bilety: 120-140 zł – miejsca stojące, 150-170 zł – miejsca siedzące

Organizator: Knock Out Productions 

“50 for 50 Tour”: Richie Kotzen powraca do Polski" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia