20 lat “Muzyki Klasycznej” Pezeta 18 grudnia w COS Torwar

  • 29 November, 2022
  • Piotr Anuszewski / REVOLUME' fot. Lola Banet

Raper poinformował fanów, że podczas koncertu 18 grudnia w hali COS Torwar w Warszawie zagra specjalny set z okazji przypadającej w tym roku 20. rocznicy premiery “Muzyki Klasycznej” - jego solowego debiutu, nagranego na bitach NOON-a. 


Bilety: https://going.pl/pezet

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1032066687736401


W tym roku mój w sumie pierwszy album solowy, jeśli chodzi o warstwę tekstową, obchodził okrągłe urodziny. „Muzyka Klasyczna”, bo o tej płycie mówimy, skończyła 20 lat. W związku z tym w moim rodzinnym mieście - Warszawie, na najbliższym koncercie, który odbędzie się 18.12 na Torwarze dokonamy swojego rodzaju celebracji urodzin tego album. Oprócz standardowego koncertu, który zwykle gramy przekrojowo, uwzględniając wszystkie albumy, poświęcimy oddzielny czas na zagranie numerów z „Muzyki Klasycznej”, niektórych z nich nie grałem co najmniej kilkanaście lat. - tak wydarzenie zapowiada Pezet.


Koncert na Torwarze będzie zwieńczeniem obchodów 20-lecia płyty. W kwietniu tego roku Pezet zrealizował nagranie live “Ukrytego W Mieście Krzyku” na dachu Sali Kongresowej przy Pałacu Kultury i Nauki. Raper był pierwszym artystą, który kiedykolwiek wystąpił w tym miejscu. Nagranie było wyemitowane w ramach gali nagród hip-hopowych Popkillery 2022. Z okazji 20-lecia Klasycznej został również wypuszczony merch składający się z bluz i t-shirtów nawiązujących do ww. utworu. 


“Muzyka Klasyczna” miała premierę 5 kwietnia 2022 roku i była solowym debiutem Pezeta, nagranym w całości na bitach NOON-a. Jest zaliczana do grona najważniejszych polskich albumów hip-hopowych. To z niej pochodzą legendarne utwory takie jak:


Ukryty W Mieście Krzyk


Re-fleksje


Seniorita 


Slang20 lat “Muzyki Klasycznej” Pezeta 18 grudnia w COS Torwar" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia