40 lecie – DEZERTER, The Pau

  • 24 November, 2021
  • Janusz Krzeczowski / Galicja Productions

Kraków – 27.11.2021 – HYPE PARK HALA ul. Kamienna 12

Otwarcie wejść: 18:00 Start: 19:00

Bilety przedsprzedaż 45 zł – pierwsza pula, 55zł – druga pula w dniu koncertu 65 zł

Bilety do nabycia:


BILETY KOLEKCJONERSKIE:

Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Metal Shop, ul. Długa 17

Płyty Winylowe, ul.Dobrego Pasterza 100

Klub Kombinator os Szkolne 25

Nowa Księgarnia os Zgody 7

Wysyłkowa sprzedaż biletów kolekcjonerskich:

tel.12 632 21 47 (metal.shop.dluga@gmail.com)


BILETY ELEKTRONICZNE:

Bilety z systemu Ticketmaster: https://www.ticketmaster.pl/event/22217 (Przy zakupie biletów on-line nie naliczane są żadne dodatkowe opłaty manipulacyjne)

Bilety z systemu eBilet: https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/dezerter/ 

Bilety z sieci EMPIK: https://empikbilety.pl/wydarzenie/40-lecie-dezerter-the-pau/listopad-2021

Bilety z systemu Going: https://goingapp.pl/wydarzenie/40-lecie-dezerter-the-pau/listopad-2021


BILETY TRADYCYJNE:

Sieć sklepów EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce


Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel „Ku przyszłości” (1983). W 1985 r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: „Fala” i „Jak punk to punk”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock’n’Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii.

Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. „Blasfemię” (1992), „Ile procent duszy?” (1994), „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: „Nielegalny zabójca czasu” (2004); „Prawo do bycia idiotą” (2010), który został doceniony nie tylko przez słuchaczy, ale wyjątkowo również przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz „Większy zjada mniejszego” (2014). W 2016 r. po 33 latach został wznowiony singiel „Ku przyszłości”, a w 2019 r. ukazał się premierowy minialbum „Nienawiść 100%”. Początek 2021 r. przyniósł premierową płytę „Kłamstwo to nowa prawda”, która odbiła się szerokim echem w mediach i została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność. Nowy album promowany jest utworem tytułowym i piosenką „Dzień dobry, dzień zły”.

Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy (Belgia, Czechy, Finlandia, Francja, Irlandia, Niemcy, Wielka Brytania) oraz w Stanach Zjednoczonych.

Piosenki Dezertera znalazły się na wielu składankach oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów (m.in. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reż. A. Wajdy oraz „Dom zły” w reż. W. Smarzowskiego).

Dezerter to:

Robert Matera – gitara, śpiew

Krzysztof Grabowski – perkusja, teksty

Jacek Chrzanowski – bas

Dezerter online: 

www.dezerter.com

www.youtube.com/dezertertv

www.facebook.com/dezerter1981

www.instagram.com/dezerter_official

* * *

Energia i brzmienie The Pau nie zdradzają, że to jednoosobowy projekt muzyczny. Odpowiada za niego Paulina. Uzbrojona w gitarę i telefon, z którego odtwarza bity podczas występów. Zagrała setki koncertów w małych klubach i squatach w całej Europie. Wydała dwie płyty.

https://www.facebook.com/thepauMusic

https://thepau1.bandcamp.com 40 lecie – DEZERTER, The Pau" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia