12 May
Al Di Meola
  • Sala Koncertowa Miasta Ogrodów, Katowice
  • 20:00

Miejsce wydarzenia

12 maja w Sali Koncertowej Miasta Ogrodów w Katowicach wystąpi Al Di Meola. 

Al Di Meola to nie tylko wirtuoz, ale i prawdziwy bohater gitary. 

Jego talent zrodził aż 20 wspaniałych albumów z czego cześć powstała we współpracy z takimi gigantami jak John McLaughlin, Paco de Lucia, the Rite of Strings trio w składzie z Clarke'iem i skrzypkiem Jean-Luciem Pontym. 

Muzycznie towarzyszyli mu także m.in. Chick Corea, Stanley Clarke, Lenny White.

Jego oszałamiająca technika gry na akustycznej i elektrycznej gitarze dała mu status najchętniej słuchanego przez rzesze fanów, a jego koncerty są oblegane przez miłośników głębszej muzyki, zatopionej lirycznie w uderzające dusze dźwięki.

Prezentuje on bogactwo odcieni flamenco, tanga, rytmów brazylijskich i afrykańskich, dzięki swojej World Sinfonia, która powstała w 1991 r. Ich fuzja muzyki świata została udokumentowana na takich wydawnictwach jak Grande Passion z 2000 (wraz z Toronto Symphony Orchestra), Live in London 2007, Pursuit of Radical Rhapsody 2011 i oszałamiającym DVD z 2012, Marocco Fantasia nagranym na Festiwalu Mawazine w Rabacie, w Maroko.

Na zaproszenie Ala Di Meoli, katowicki koncert otworzy polski wirtuoz gitary Adam Palma - laureat tytułu "Najlepszego Polskiego Gitarzysty Akustycznego" Guitar Awards 2014 w Warszawie. 

Artysta promuje swoją najnowsza płytę „Palm-istry” która ukaże się 19 maja nakładem Polskiego Radia.

Zapraszamy na ten wyjątkowy koncert do Sali Koncertowej Miasto Ogrodów | Katowice

AL DI MEOLA Koncert World Tour 2017

Miejsce: Sala Koncertowa Miasta Ogrodów | Katowice

12 maja 2017r. (piątek), godz.20:00