André Rieu ponownie w Polsce

  • 06 April, 2018
  • Tauron Arena

Uwielbiany przez polską publiczność, światowej sławy artysta – André Rieu już 25 maja (czwartek) wystąpi w TAURON Arenie Kraków. Występ Króla Walca i jego Orkiestry Johanna Straussa budzi ogromne zainteresowanie. Organizatorzy spodziewają się frekwencyjnego rekordu jeśli chodzi o występy André Rieu w Polsce. Bilety są dostępne na portalu www.eventim.pl.


Przekraczanie granic

Koncerty André Rieu są niezwykłe, gromadzą ogromną widownię, która wspólnie z nim śpiewa, wzrusza się, a nawet tańczy między rzędami krzeseł na widowni.

Dla André Rieu najważniejsza rzeczą na świecie są emocje! Tak o nich mówi: Powinniśmy starać się podejmować decyzje w naszym życiu, w naszych sercach, a nie w naszych głowach. Ludzie często pytają mnie, w jaki sposób wybieram muzykę, którą gram – to czysta intuicja. Kocham Johanna Straussa, ale Andrew Lloyd Webber i Bruce Springsteen pobudzają mnie także. Powinniśmy przestać ograniczać się w kategoriach i przekraczać granice – nie tylko pod względem muzycznym, ale także w naszym życiu.


Król Walca

40 milionów sprzedanych płyt, 600 tys. fanów na corocznych koncertach z największą orkiestrą na świecie: osiągnięcia André mówią same za siebie. André Rieu jest współczesnym Johannem Straussem, zwanym na całym świecie „Królem Walca” naszych czasów. Od 1994 roku podróżuje po świecie z własną orkiestrą, spełniając swoje marzenia.

Jego fani uwielbiają, ciekawy repertuar i jego wyjątkowość i niezwykle rozrywkowy styl koncertów. Swój największy koncert do tej pory zagrał w Melbourne przed tłumem 38 tys. fanów. Wszystkie kostiumy, instrumenty oraz konstrukcje sceniczne produkowane są cztery razy, tak aby zagwarantować dostępność ekstrawaganckiego wystroju podczas trasy między kontynentami.


Warto wiedzieć

W TAURON Arenie Kraków André Rieu wystąpił do tej pory dwa razy – w czerwcu 2016 r. i w maju 2015 r.

Koncert, który odbędzie się 25 maja (czwartek) rozpocznie się o godz. 20:00. Bramy zostaną otwarte o godz. 18:30, na godz 21:00* zaplanowano przerwę, a na godz. 22:30* zakończenie koncertu.


*godziny orientacyjne mogą ulec zmianie

Uwaga! Apelujemy o przyjście lub przyjazd jak najwcześniej, czyli od godziny otwarcia bram i parkingu (godz. 18:30 – otwarcie bram; godz. 17:30 – otwarcie parkingów). Informujemy, że od godziny 15:30 będzie można skorzystać z oferty kawiarni i ogródka przy Małej Hali TAURON Areny Kraków.


Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ  

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie organizatora: www.andrerieu.com.

Bilety można kupić za pośrednictwem stron: www.andrerieu.com i www.eventim.pl.

W dniu wydarzenia (25 maja) kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna od godz. 13:00, kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) od godz. 18:30.


Parking i szatnie

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Informacje o parkingu w dniu wydarzenia są dostępne TUTAJ. (parking zostanie otwarty o godz. 17:30, o tej samej godzinie zakończy się sprzedaż biletów online). Regulamin parkingów jest dostępny TUTAJ.

W TAURON Arenie Kraków w dniu wydarzenia czynna będzie szatnia na poziomie A (płatna 3 zł; przechowanie bagażu 10 zł), zasady korzystania z szatni są dostępne TUTAJ.


Catering podczas wydarzenia 

Kawiarnia i ogródek przy Małej Hali

25 maja (czwartek), od godz. 15:30, zapraszamy do kawiarni i ogródka przy Małej Hali TAURON Areny Kraków (będą czynne do godziny po zakończeniu wydarzenia). Kawiarnia znajduje się w górnej części Małej Hali, a ogródek tuż obok – między wejściem nr 2 do TAURON Areny Kraków a Małą Halą. W ofercie kawiarni znajdują się m.in. aromatyczne kawy i herbaty oraz szeroki wachlarz deserów, wśród których będzie m.in. sernik wiedeński.

Restauracja dla gości koncertu

25 maja wszyscy uczestnicy koncertu będą także mogli skorzystać z oferty restauracji zlokalizowanej na poziomie B (między sektorami B2 i B3). Osoby posiadające bilety na sektory na poziomie A i C aby dojść do restauracji, będą mogły skorzystać z klatek schodowych nr 4 i 7.

Cały czas czynne będą także punkty gastronomicznych zlokalizowanych na poziomie A i C.

Ofertę gastronomiczną w TAURON Arenie Kraków przygotowuje firma Arena Catering (www.arenacatering.pl; www.facebook.com/arenacateringmeta).

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.


W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

STREFA VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON Areny Kraków tel.: +48 739 455 725, 

+48 733 376 080 


25 maja (czwartek), godz. 20:00

Prosimy o wcześniejsze przybycie. Ze względu na wzmożone kontrole na bramkach, wpuszczanie widowni może potrwać dłużej niż zwykle.

Otwarcie bram: godz. 18:30 

Otwarcie parkingów: godz. 16:00

Otwarcie kawiarni przy Małej Hali: godz. 15:30

Zakończenie koncertu: godz. 22:30

André Rieu ponownie w Polsce" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

18 Sep
KRIS BARRAS BAND w Hydrozagadce

Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22, Warszawa

Kup bilet
19 Sep
KRIS BARRAS BAND w Zaścianku

Klub Zaścianek, ul. Rostafińskiego 4, 30-072 Kraków

05 Oct
10 URODZINY BOOZE & GLORY

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet