Babymetal i Lordi wystąpią przed Sabaton

  • 19 October, 2022
  • Julia Markiewicz / Knock Out Productions

Szykujemy dla Was metalową mieszankę wybuchową: Sabaton, Babymetal oraz Lordi zagrają w Łodzi już 9 maja 2023 roku. 


Babymetal podbiły świat ekspresowo i od przeszło dekady nie pozwalają o sobie zapomnieć. Przed Sabatonem grupa wykona utwory z ostatniego jak dotąd albumu “Metal Galaxy”, a już w przyszłym roku wyda premierowe “The Other One”. 


Ekscentryczne Lordi zebrali już chyba wszystkie możliwe laury, legiony fanów, a na początku kariery wygrali Eurowizję! Nie każdy metalowy zespół może to o sobie powiedzieć. Finowie pojawią się w Łodzi, by zaprezentować uwielbiane klasyki oraz świeże numery z ubiegłorocznego albumu “Lordiversity”. 


SABATON (SZWECJA) heavy metal, power metal:

Powstały w 1999 roku w znanym ze sportów zimowych miasteczku Falun Sabaton, zyskał u nas wielką popularność, która przełożyła się, chociażby na półmilionową widownię podczas występu na Przystanku Woodstock, zarejestrowanym na potrzeby DVD. 

Plan gry Sabaton jest od dawna znany. Joakim Brodén i Pär Sundström, główne postacie kapeli, zbierają ciekawe historyczne wątki z całego świata, które następnie przekształcają w świetne piosenki oparte na klasycznym heavy w stylu Judas Priest, Iron Maiden, czy Accept i z pewną domieszką power metalu. Do tej układanki trzeba też dodać spektakularne koncerty plus chęć do spotykania się z fanami. Szwedzi to zarówno wspaniali popularyzatorzy historii, jak i po prostu fani, przystępni ludzie, którzy żadnemu fanowi nie odmówią zdjęcia, czy autografu. W 2019 roku ukazała się dziewiąta płyta Sabaton "The Great War", poświęcona pierwszej wojnie światowej. Jednym z gości na niej jest wspaniała Floor Jansen z Nightwish, prywatnie życiowa partnerka perkusisty Sabaton, Hannesa van Dahla.

- FACEBOOK

- YOUTUBE

- INSTAGRAM


BABYMETAL (Japonia) kawaii metal:

Babymetal wprawiają w zaciekawienie zarówno młodych i poszukujących, jak i doświadczonych entuzjastów metalu. Fanów stale im przybywa, a ich brawurowy miks estetyki kawaii metalu, popu plus opakowania tego w masę kolorów spełnia swoją rolę. Trudno z nimi nie sympatyzować, bo samodzielnie wspięły się na szczyt, działając na przekór każdemu, co dziś jest trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Jak tylko zobaczycie je przed Sabatonem, szczęki opadną wam z wrażenia.

- FACEBOOK

- YOUTUBE

- INSTAGRAM


LORDI (Finlandia) heavy metal, hard rock:

O Lordi powiedziano już wszystko. Uwagę skupiają ich ekscentryczne kostiumy, okazjonalne występy w mediach i wszystko dookoła muzyki, ale tu chodzi przede wszystkim o frajdę i zabawę. Uwierzcie nam, że oni wiedzą, jak to dostarczyć. Lata mijają, a nordyccy ekscentrycy wciąż pielęgnują hity spod znaku dziarskiego hard rocka oraz heavy metalu, a te refreny wciąż będziecie nudzić pod nosami. Gwarantujemy wam to, zwłaszcza na żywo. 

- FACEBOOK

- YOUTUBE

- INSTAGRAMWystąpią: 

SABATON (SZWECJA) heavy metal, power metal

+

Babymetal (Japonia) kawaii metal 

Lordi (Finlandia) heavy metal, hard rock 


Kiedy: 9 maja (wtorek) 2023

Gdzie: Łódź @ Atlas Arena, ul. Bandurskiego 7

Bilety: od 179 zł – przedsprzedaż, od 220 zł - w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions 


Bilety na koncert są dostępne na:

- SKLEP KNOCK OUT (bilety kolekcjonerskie na płytę) 

- SKLEP eBILET (bilety na płytę oraz na sektory)

Babymetal i Lordi wystąpią przed Sabaton" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia