BATUSHKA UJAWNIA SZCZEGÓŁY ZWIĄZANE Z NOWĄ PŁYTĄ!

  • 15 May, 2019
  • MYSTIC PRODUCTION

Batushka, powstała w 2015 roku black metalowa załoga ze wschodniej Polski, stała się jednym z najpotężniejszych i najbardziej sugestywnych zespołów współczesnej epoki. 

Wykorzystując energię i furię black metalu oraz elementy charakterystyczne dla starożytnych rytuałów, debiutancki materiał zespołu, zatytułowany "Litourgiya" wyróżniał się spośród innych ekstremalnych albumów wydanych w 2015 roku. 

Dziś zespół ogłosił szczegóły związane z wydaniem swojego drugiego krążka, zatytułowanego "Hospodi". Premiera albumu będzie miała miejsce 12 lipca, a zamówienia na dostępne wersje płyty można składać już dziś pod tym linkiem:

http://bit.ly/BatuHospodi

Zespół udostępnił również pierwszy muzyczny zwiastun albumu, czyli klip do utworu „Polunoszcznica”. 

Nazwany na cześć staro-cerkiewno-słowiańskiego słowa „Bóg”, album "Hospodi" oprócz elementów, które sprawiły, że Batushka stała się błyskawicznie fenomenem na skalę światową, zawiera również całkiem nowe, często charakterystyczne dla muzyki rockowej rozwiązania. Zespół określa nowe utwory jako najbardziej jadowite i zarazem najbardziej klimatyczne ze wszystkich jakie stworzył do tej pory. 

„Cały album to koncepcja oparta na Liturgii Śmierci, modlitwach za zmarłych, ortodoksyjnych obrzędach pogrzebowych i pieśniach żałobnych” – podkreśla Batushka. „To rytuał, który angażuje zarówno zmarłych, jak i żałobników. Przy tworzeniu "Hospodi" wykorzystaliśmy również wiele starych pieśni ludowych oraz elegii. Są one śpiewane wokół trumny w domu zmarłego. Dziś już zaledwie nieliczne, starsze osoby znają i śpiewają te utwory. Postanowiliśmy pielęgnować tę tradycję i cieszymy się, że dzięki naszemu nowemu albumowi te pieśni i obrzędy przetrwają."


Szczegółowa tracklista wydawnictwa "Hospodi" przedstawia się następująco:

“Wozglas”    

“Dziewiatyj Czas”        

“Wieczernia”        

“Powieczerje”        

“Polunosznica”        

“Utrenia”        

“Pierwyj Czas”        

“Tretij Czas”

“Szestoj Czas”

“Liturgiya”


BATUSHKA ONLINE: https://batushkaofficial.comBATUSHKA UJAWNIA SZCZEGÓŁY ZWIĄZANE Z NOWĄ PŁYTĄ!" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

18 Sep
KRIS BARRAS BAND w Hydrozagadce

Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22, Warszawa

Kup bilet
19 Sep
KRIS BARRAS BAND w Zaścianku

Klub Zaścianek, ul. Rostafińskiego 4, 30-072 Kraków

05 Oct
10 URODZINY BOOZE & GLORY

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet