07 Dec
CLUTCH na jedynym koncercie w Polsce!
  • Proxima, Żwirki i Wigury 99A, 02-089 Warszawa
  • 19:00

Miejsce wydarzenia

Polski koncert Clutch odbędzie się w warszawskim klubie Proxima w ramach trasy promującej nadchodzący, dwunasty album formacji!   


Metal Mind Productions zaprasza:

CLUTCH 

+ support 

07.12.2018 - Warszawa, Proxima 

Ceny biletów:

80 PLN (przedsprzedaż) 

100 PLN (w dniu koncertu)  

Otwarcie bram: 19:00 

Start: 20:00  

Bilety do nabycia od 28 lutego na stronach:

http://shop.metalmind.com.pl (KOLEKCJONERSKIE), www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl


Cechą charakterystyczną założonego w 1991 roku bandu jest adaptowanie wielu różnych stylów muzycznych na własne potrzeby i przekuwanie ich w charakterystyczne 'Clutch'owe brzmienie'.  Formacja z Maryland gra w składzie: Neil Fallon (wokal), Tim Sult (gitara), Dan Maines (gitara basowa) oraz Jean-Paul Gaster (perkusja). Wśród najlepszych płyt formacji wyróżnić można: „The Elephant Riders” (1998), „Blast Tyrant” (2004) oraz „Earth Rocker” (2013). Ich jedenasta płyta, „Psychic Warfare”, zebrała wyjątkowo przychylne recenzje. 

Clutch zakończyli nagrywanie swojego następnego albumu w studio Sputnik Sound w Nashville. Producentem krążka jest Vance Powell znany ze współpracy z The White Stripes i Red Fang. Gitarzysta zespołu, Tim Sult, w jednym z wywiadów zdradził: „To moje ulubione utwory. Są mocniejsze, nawet ‘doom-owe’! Wspólnie decydujemy w jaki sposób dany utwór rozwinie się z pomysłu w pełną kompozycję”.