Europejska trasa Lamb Of God i Kreator została przełożona

  • 08 November, 2022
  • Julia Markiewicz / Knock Out Productions

 Koncert w Warszawie odbędzie się 17 lutego 2023 roku w klubie Stodoła. 


Oświadczenie zespołów: 


Z powodu nieprzewidzianych wcześniej okoliczności, nasza europejska trasa musiała zostać ponownie przełożona. Niebawem poznamy również nowych gości koncertów – Thy Art Is Murder i Gatecreeper nie będą dostępni w nowych terminach trasy.


Do ponad 50 tysięcy ludzi, którzy trzymacie bilety od 2020 roku: Dziękujemy Wam za to niesamowite wsparcie i już nie możemy się doczekać, by dla Was zagrać! 


Szczęśliwie, na koncerty nie będziecie musieli czekać zbyt długo – trasa odbędzie się już na przełomie lutego i marca 2023 roku.


Z związku z powyższą zmianą informujemy, że wszystkie zakupione dotychczas bilety pozostają ważne. Informujemy też, że ponad 90% biletów zostało już sprzedanych – dziękujemy za Wasze zainteresowanie! LAMB OF GOD (USA) groove metal, metalcore: 

Początków Lamb Of God należy szukać jeszcze w pierwszej połowie lat 90. XX wieku. Wtedy w amerykańskim Richmond w stanie Wirginia narodziła się formacja Burn The Priest, która wykonywała muzykę instrumentalną. 

W jej składzie można było znaleźć basistę Johna Campbella, perkusistę Chrisa Adlera, gitarzystę Marka Mortona. Kilkanaście miesięcy później dołączył wokalista Randy Blythe. Nim XX wiek się zakończył, w składzie kapeli pojawił się młodszy brat Chrisa, gitarzysta Willie. W 1999 roku nazwę zmieniono na Lamb Of God.

Reszta to już historia. Piękna historia. Lamb Of God zaliczono z czasem do grona kapeli współtworzących nurt New Wave Of American Heavy Metal. Kwintet nagrał też znakomite albumy, chociażby "Ashes Of The Wake" (2004, złota płyta w USA i Kanadzie), czy "Sacrament" (2006). Zespół był pięciokrotnie nominowany do Grammy i tylko w USA sprzedał ponad 3 mln płyt. Styl kapeli to mieszanka thrashu, groove metalu, metalcore'a i death metalu. Nie brakuje też melodii i wstawek zupełnie niemetalowych. Sukces Lamb Of God nie wziął się znikąd. Muzycy z Wirginii to tytani pracy. Nie załamywali się nigdy, nawet wtedy, gdy nad Randym zawisło widmo kary więzienia (w toku procesu oczyszczono go z zarzutów). Nie raz i nie dwa objechali świat z koncertami i grali przed największymi, w tym przed Metallicą i Slayerem.

- WWW

- FACEBOOK

- YOUTUBE


KREATOR (Niemcy) thrash metal:

Kreator zalicza się do tych wielkich metalu, którzy podczas tras koncertowych niemal nigdy nie zapomina o polskich fanach. 

Powstała w 1982 roku w niemieckim Essen z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Millego Petrozzy i perkusisty Jürgena "Ventora" Reila formacja, po raz pierwszy gościła w Polsce jeszcze w czasach, kiedy w Europie "wisiała" żelazna kurtyna i od tamtej pory przyjeżdża do nas regularnie, zawsze dając fantastyczne koncerty. 

Mille nigdy nie opuścił swojego zespołu, Ventor owszem, pożegnał się z nim na dwa lata w latach 90. XX wieku. Do składu powrócił w roku 1996 i od tamtej pory znów stanowi drugi główny filar Kreatora. Rok wcześniej dołączył do kapeli basista Christian "Speesy" Giesler, a skład uzupełnił w roku 2001 gitarzysta kapitalnego fińskiego Waltari Sami Yli-Sirniö. Kwartet w takiej konfiguracji personalnej wielokrotnie najeżdżał Polskę na koncerty festiwalowe i klubowe oraz popełnił wiele fantastycznych albumów.

- WWW

- FACEBOOK

- YOUTUBE


Zagrają:

LAMB OF GOD (USA) groove metal, metalcore 

KREATOR (Niemcy) thrash metal

+

Support


Kiedy: 17 lutego (piątek) 2023

Gdzie: Warszawa @ Stodoła, ul. Batorego 10

Bilety: 189-210 zł – miejsca stojące, 209-230 zł – miejsca siedzące 

Organizator: Knock Out Productions 


Bilety dostępne na:

- SKLEP KNOCK OUT (miejsca stojące)

- SKLEP eBILET (miejsca stojące i siedzące) 

- SKLEP TICKET CLUB (miejsca stojące i siedzące) 

Europejska trasa Lamb Of God i Kreator została przełożona" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia