Gwiazdor serialu “Ślepnąc od świateł” o książkach, które go zmieniły

  • 09 September, 2020
  • Piotr Anuszewski / REVOLUME

Co łączy książki i rap? Sporo. RAP BIBLIOTEKA to projekt, w którym twórcy ze sceny rapowej opowiadają o książkach, które były dla nich ważne oraz autorach, którzy zostawili ślad na ich sposobie myślenia i tworzenia. W najnowszym odcinku cyklu pojawił się Kamil Nożyński pseudonim Saful.


W odcinkowej serii emitowanej na YouTube zaproszeni do projektu raperzy: Saful, Łona, Włodi, Sokół i Ten Typ Mes rozmawiają z gospodarzem cyklu Rasem o książkach ważnych, trudnych, wesołych, książkach, które ich zmieniły, a także książkach, które mocno wpłynęły na ich twórczość. Cel? Inspirować i zachęcać rzesze odbiorców sceny rapowej do sięgania po literaturę i poszukiwania autorów i tematów dla siebie. 


W czwartym odcinku serii, który właśnie pojawił się na YouTube, wystąpił Kamil Nożyński. Odtwórca głównej roli w serialu “Ślepnąc od świateł” fanom rapu znany jest przede wszystkim jako członek grupy Dixon37. Artysta opowie o lekcji, jaka płynie z lektury doświadczeń i wspomnień wojennych, o prawdziwości etosu półświatka w literaturze, a także gdzie szukać rzetelnej krytyki systemu. Gwiazdor serialu “Ślepnąc od świateł” zdradzi też, czym najbardziej urzekła go książka Jakuba Żulczyka. W rozmowie z Rasem - raperem znanym z zespołu Rasmentalism oraz audycji w newonce.radio - Saful odbija się od pytań o literaturę, która była dla niego pochłaniająca, ważna, trudna, ale też rozbrajająco zabawna.  

Premiera kolejnych odcinków RAP BIBLIOTEKI w każdą kolejną środę do 16 września na kanale YouTube Newonce - partnera akcji. Więcej informacji o projekcie dostępne jest na stronie projektu www.rapbiblioteka.pl, a po najświeższe aktualności zapraszamy na profil na Instagramie: www.instagram.com/rapbiblioteka.


Za realizację serii RAP BIBLIOTEKA odpowiada OUTRAGE - agencja zajmująca się kreacją, produkcją i komunikacją niestandardowych projektów z obszaru muzyki, rozrywki i kultury. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.


RAP BIBLIOTEKA

http://www.rapbiblioteka.pl

http://www.instagram.com/rapbiblioteka

Gwiazdor serialu “Ślepnąc od świateł” o książkach, które go zmieniły" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

11 Oct
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności zespołu.

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet
17 Oct
BOKKA i TIDES FROM NEBULA - Kraków

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet
17 Oct
BOKKA i TIDES FROM NEBULA - Wrocław

Zaklęte Rewiry, Krakowska 100, 50-427 Wrocław

Kup bilet