Into The Abyss Festival 2020: Znamy kolejnych wykonawców

  • 12 December, 2019
  • Knock Out Productions

Do składu przyszłorocznego Into The Abyss Festival dołączają Dead Congregation, Dopelord, Deszcz oraz H.EXE

Lineup nadchodzącej edycji powiększa się o cztery wyjątkowe formacje! Gośćmi wrocławskiego festiwalu będą Dead Congregation, Dopelord, Deszcz oraz H.EXE. Dorobek Grecji w ekstremalnej muzyce jest wielki. W działce death metalowej dokłada się do niego, pochodzący z Aten, Dead Congregation. Wielki żal zapanował ostatnio wśród metalowej braci, kiedy odwołali swoje ostatnie występy w Polsce u boku Destroyer 666. Nadchodzi zatem nowa okazja, żeby zobaczyć w akcji ten doskonały band. Kolejnym zespołem jaki wystąpi w maju jest lubelski Dopelord, który podbija już nie tylko polskie sceny klubowe, ale także europejskie. Jeśli ktoś kocha Black Sabbath i całą rzeszę zespołów, które za nimi podążyli, to nie może opuścić występu Dopelord w czasie piątej edycji Into the Abyss Fest. Kolejnymi zespołami, które uzupełnią stawkę będą neocrustowy Deszcz i H.EXE, które wystąpi na zakończenie festiwalu z mrocznym, elektronicznym setem. 


Into The Abyss Festival 2020 odbędzie się 15 i 16 maja 2020 roku we wrocławskim klubie „Zaklęte Rewiry”. 

Dwudniowe karnety na festiwal dostępne są na: https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)


DEAD CONGREGATION (Grecja) death metal: 

Wrocław kocha Dead Congregation, a Dead Congregation kocha grać we Wrocławiu. Dowód? Wystąpili na pierwszej edycji naszego festiwalu, wystąpią na piątej - jubileuszowej. Te wzajemne uczucia nie są bezpodstawne. Grecy zawsze wypadają kapitalnie. Wyjątkowo mroczny klimat na scenie, świetne brzmienie, bezkompromisowe wykonanie utworów – to trzy podstawowe składowe kapeli z Aten. A nasi festiwalowicze doceniają to w 100%. 

Kapeli od 2004 roku niezmiennie przewodzi genialnie growlujący A.V., czyli Anastasis Valtsanis. Od początku liderowi towarzyszą bębniarz V. V. (Vagelis Voyiantzis) oraz drugi gitarzysta T. K. (alias Psychaos). W 2012 roku basistą Dead Congregation został G.S. (George Skullkos). W takiej konfiguracji Greccy mistrzowie gęstego jak smoła, zgruzowanego death metalu popełnili pełnowymiarowe arcydzieło w postaci albumu "Promulgation Of The Fall" oraz kapitalną EP-kę "Sombre Doom". Nie spieszą się z wydawaniem, słusznie przyjmując założenie, że ilość może przejść w bylejakość, a cierpliwi nierzadko zbierają lepsze żniwa. W chwili obecnej pracują nad nowym albumem. 

https://www.facebook.com/deadcongregation/ DOPELORD (Polska) stoner, doom metal: 

Jak zagrają riff, to buty mogą spaść. A jak wymyślą melodię, nie będzie chciała prędko wyjść z głowy. O ile w ogóle. Uprzejmie ostrzegamy o możliwości wystąpienia takiego uzależnienia po kontakcie z muzyką powstałej niemal dekadę temu w Lublinie załogi Dopelord. Jeśli można w przypadku Polski mówić o czymś takim, jak scena stonerowo-doomowa, ta formacja jest bez cienia wątpliwości na szczycie tejże. 

Przez prawie 10 lat na scenie Dopelord dorobił się trzech pełnowymiarowych albumów i dwóch splitów. Niemal kultowy status ma dwójka, zatytułowana "Black Arts, Riff Worship & Weed Cult". Nie tylko w Polsce. Trzeba bowiem mieć świadomość, że Dopelord to marka ceniona także poza granicami ojczyzny i niejednokrotnie widziana na zagranicznych scenach. Zostali zaproszeni m.in. do supportowania Saint Vitus w czasie ich trasy przez całą Europę. 

Kapela dokonuje z każdym wydawnictwem delikatnego liftingu swojego stylu, jednak nigdy nie zapominając o wspaniałych melodiach. Dopelord to czterech kolesi o niesamowitej charyzmie, dlatego po ich występie zawsze warto oczekiwać wszystkiego najlepszego.   

https://www.facebook.com/Dopelord666/ DESZCZ (Polska) neocrust, dark hc/metal: 

Były takie piękne czasy kiedy Venom grywał koncerty z Black Flag. Znamy wielu, którzy na kolanach udaliby się na taki gig. Black Flag już nie ma, ale są inni, którzy podążyli ich śladem. Takim zespołem jest Deszcz. 

Strugami szybkich jak strzała i naładowanych wybuchową energią kawałków zaleją festiwalową publikę trzej panowie z tej poznańskiej załogi. Inne cechy charakterystyczne muzyki formacji poza energią i szybkimi tempami są gitarowe melodie oraz wściekłe wokale Kuby (także gitara) i Wojtka (także gitara basowa). Perkusyjne galopady zapewnia Michał. 

Deszcz istnieje od 2013 roku. Jak piszą sami muzycy, to, co tworzą, jest wypadkową neocrustu i metalu o niemałym stopniu depresyjności oraz wkurwienia. Emocji i intensywności w tej muzyce na pewno nie brakuje. Bez obaw, zdarzają się chwile lekkiego wyciszenia (np. w "Black Eyes" z wydanego w 2018 roku albumu "III"). 

https://www.facebook.com/deszczpunx/ 

 


H.EXE. (Polska) dark electro: 

Daleko na festiwalową scenę nie będą mieli Odo (wokal), Luké (gitary), Ostry (gitary), Einar (gitara basowa, produkcja, menedżer) i Vader (perkusja) tworzący zespół H.EXE, bo pochodzi on z Wrocławia. 

Electro blackened music – takie określenie można znaleźć na to, co tworzy ta ekipa. Przykuwa uwagę, prawda? Jeszcze ciekawiej robi się, gdy podamy ich inspiracje, z jednej strony King Diamonda, a z drugiej Die Antwoord, Samael, Darkthrone czy też Depeche Mode, Dead Can Dance i Covenant. A pisząc wprost, granie H.exe. to rytmiczna, mroczna elektronika, charczący, niepokojący wokal i mocniejsze akcenty gitarowe. Bywa także bardzo tanecznie. Rok temu festiwal zamykał Nightrun87. W 2020 roku zrobi to Czarownica. 

H.exe. ma na koncie kilka albumów i singli oraz koncerty w roli supportów zawodników wagi ciężkiej sceny elektronicznej, jak PERTURBATOR, Suicide Commando, Hocico, czy Combichrist. Muzycy są też aktywnie działającymi promotorami. 

https://www.facebook.com/HEXEpl Zagrają: 

VENOM (Wielka Brytania) speed metal, thrash, black metal 

 + 

 Dead Congregation (Grecja) death metal 

 Dopelord (Polska) stoner, doom metal 

 Rebaelliun (Brazylia) death metal 

 Gruzja (Polska) black metal 

 Fuoco Fatuo (Włochy) funeral doom, death metal 

 Deszcz (Polska) neocrust, dark hc/metal 

 H.EXE. (Polska) dark electro


Kiedy: 15 (piątek) i 16 (sobota) maja 2020

Gdzie: Wrocław @ Zaklęte Rewiry, ul. Krakowska 100

Bilety: 249 zł – karnet dwudniowy 

Into The Abyss Festival 2020: Znamy kolejnych wykonawców" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

05 Sep
RICHIE KOTZEN Warszawa

Teatr "Palladium", ul. Złota 9, Warszawa

Kup bilet
11 Oct
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności zespołu.

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet
17 Oct
BOKKA i TIDES FROM NEBULA - Kraków

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet