02 Feb
Ivar Bjørnson (lider Enslaved) i Einar Selvik (lider Wardruny) w krakowskim Klubie Studio.
  • Klub Studio, Budryka 4, Kraków, 30-072 Kraków
  • 18:00

Miejsce wydarzenia

Wspólny koncert dwóch norweskich muzyków: Ivara Bjørnsona oraz Einara Selvika. Ivar to lider słynnego metalowego zespołu Enslaved, zaś Einar to twórca ścieżki dźwiękowej do serial „Wikingowie” oraz lider zespołu Wardruna. Obydwaj muzycy występowali już w Polsce – w szczególności koncerty Einara Selvika oraz Wardruny cieszą się w naszym kraju olbrzymią popularnością. Dwa występy Wardruny w listopadzie tego zostały wyprzedane na rok do przodu w kilkanaście godzin. Sam Einar występował w Krakowie w 2015 r. jako gwiazda Festiwalu Muzyki Filmowej, gdzie wystąpił wspólnie z orkiestrą Sinfonietta Cracovia oraz chórem Polskiego Radia:

W 2014 r. Ivara Bjørnson oraz Einar Selvik otrzymali od rządu norweskiego zlecenie, by skomponować muzykę na obchody 200lecia uchwalenia konstytucji norweskiej. Tak powstał ich wspólny projekt Skuggsjá. Po dużym sukcesie projektu, Ivar oraz Einar kontynuują cały czas współpracę pod nazwą Hugsjá. Splatając tradycyjne i nowoczesne dźwięki oraz instrumenty, obydwaj muzycy zapraszają słuchaczy na szczególną podróż między dawną historią a współczesnością. 

Na przełomie stycznia i lutego tego roku Ivar Bjørnson i Einar Selvik wyruszą w krótką trasę po Europie w ramach której będą wykonywać na żywo muzykę nagraną w ramach projektów Skuggsjá oraz Hugsjá. Wspólnie z Ivarem i Einarem na scenie pojawią się Iver Sandøy (perkusja, drugi wokal), Håkon Vinje (klawisze) oraz Silje Solberg (skrzypce Hardanger).

Ivar oraz Einar wystąpią również w Krakowie, w klubie Studio, 2 lutego 2019 r.

Rozpiska godzinowa koncertu w Krakowie:

19.00 – otwarcie drzwi

20.00 - początek koncertu