Jerome Router czyli ROME już w tym tygodniu w Polsce - znamy supporty!

  • 13 March, 2019
  • Iron Realm Productions

Już w tym tygodniu tygodniu zespół ROME zagra w Polsce trzy koncerty.

Pochodzący z Luxemburga muzyk Jerome Router założył ROME (nazwa projektu pochodzi od jego imienia) w 2005 r. i od tego czasu wydawał kolejne płyty, które mocno zatrzęsły światem neofolku i post-industriala. Klimat muzyki i tekstów Rome jest wyjątkowy – łączy w sobie kunszt komponowania melodii, subtelne i poetyckie słowa oraz bezpośredni styl muzyczny, który czerpie z tradycji pieśni ludowej, dark ambientu, apocalyptic folku popu, rocka akustycznego, cold wave oraz martial industrial – wszystkie te elementy zlewają się tutaj w szczególnie awangardową mieszankę.

Luksemburski bard wystąpi w trzech miastach:

15 marca, Wrocław, Firlej

16 marca, Warszawa, Hydrozagadka

17 marca, Kraków, Zet Pe Te.

Znamy już wszystkie supporty!

 Koncert we Wrocławiu otworzy By the Spirits - jednoosobowy projekt z pogranicza folku/neofolku pochodzący z Dolnego Śląska oficjalnie powołany do życia w marcu 2016. By the Spirits promuje wydaną w zeszłym roku płytę "We are Falling" (wydaną przez Urtod Void i Only the Sun Knows). Na twórczość By the Spirits silny wpływ ma szeroko pojęta muzyka folkowa i neofolk. Warstwa tekstowa inspirowana jest duchowością oraz związkami człowieka z naturą.


 kolei w Warszawie i Krakowie przed Rome wystąpi Grave of Love - projekt neofolkowy z okolic Katowic grający muzykę z pogranicza neofolku, martial industrialu i noise’a. W dorobku ma jedną płytę "Decay". 

Na koncertach sam Jerome promować będzie swoje trzynaste wydawnictwo "Le Ceneri Di Heliodoro", które miało miejsce 18 stycznia. Najnowsza płyta Rome to muzyczna narracja o oblężonym mieście, rozpadzie więzi międzyludzkich i konflikcie po którym na zgliszczach nie sposób odróżnić ciała sprzymierzeńców od ciał wrogów. 

 Płytę "Le Ceneri Di Heliodoro" promują dwa single:

 "Who Only Europe Know

oraz "One Lion's Roar"

Przed koncertem w Krakowie, Jerome poprowadzi otwarty warsztat creative writing ze studentami filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Szczegóły:

https://www.facebook.com/events/2045572622164580/

Jerome Router czyli ROME już w tym tygodniu w Polsce - znamy supporty!" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

18 Sep
KRIS BARRAS BAND w Hydrozagadce

Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22, Warszawa

Kup bilet
19 Sep
KRIS BARRAS BAND w Zaścianku

Klub Zaścianek, ul. Rostafińskiego 4, 30-072 Kraków

05 Oct
10 URODZINY BOOZE & GLORY

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet