Jubileusz Lombardu w rytmie swingu

  • 12 March, 2016
  • Lombard

W styczniu ukazała się jubileuszowa płyta Lombardu, który w 2016 roku obchodzi 35 rocznicę powstania. Pierwotnie krążek miał być dostępny wyłącznie cyfrowo i na koncertach zespołu. Jednak ostatecznie pojawił się także na Allegro.

„W związku z naszą wielką fascynacją muzyką big bandową, swingową, jazzową postanowiliśmy spełnić jedno ze swoich muzycznych marzeń. Obydwoje zaczynaliśmy swoją artystyczną podróż w big bandach, obecni muzycy Lombardu: Daniel Gola Patalas – gitara, Michał Guma Kwapisz – kontrabas, bas, Mirek Kamiński – perkusja na co dzień grają muzykę jazzową, są również nauczycielami na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej, tym łatwiej było nam połączyć te dwa światy, jak się okazało nie tak odległeˮ – pisze zespół. –„Lombard swing to muzyczna podróż w przebojach zespołu do złotej ery swingu. Do współpracy zaprosiliśmy znanego pianistę jazzowego i aranżera Jana Zeylanda oraz znakomitych muzyków: Macieja Fortunę – trąbka, Ernesta Heksel – trąbka, Jana Adamczewskiego – saksofon, flet, Jarosław Wachowiak – saksofon, Robert 'Borys' Błoszyk – saksofon , Józef Zatwarnicki – puzon, Andrzej Mazurek – przeszkadzajki. Jan Zeyland, którego wybraliśmy do zaaranżowania projektu oczarował nas swingową 'Szklaną pogodą', a potem było już tylko piękniej. W ten sposób oprócz nagranych 10 utworów na płytę Lombard swing, powstało kolejnych 10 niesamowitych aranżacji, które znajdą się na kolejnym swingowym krążku Lombardu, a które już zachwycają publiczność podczas jubileuszowych koncertów 35 lat LOMBARD 'muzyka bez granic'”.

 

Tracklista: 

Musical – muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Marta Cugier

Gwiazdy rock’n’rolla – muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Jacek Skubikowski

Taniec pingwina na szkle – muz./sł. Jacek Skubikowski

Słowa na murze – muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Małgorzata Ostrowska

Deja’vu – to już było – muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Marta Cugier

Anka – muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Jacek Skubikowski

Adriatyk – ocean gorący – muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Małgorzata Ostrowska

Nasz ostatni taniec – muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Leszek Pietrowiak

Szklana pogoda – muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Marek Dutkiewicz

Przeżyj to sam – muz. Grzegorz Stróżniak, sł. Andrzej Sobczak 

„Nagrania płyty „Lombard swingˮ zrealizowaliśmy w kilku etapach. W studio Marcina Górnego nagraliśmy Lombard, dęciaki, fortepiany, instrumenty perkusyjne. W Filharmonii Bałtyckiej nagraliśmy Hanseatica Chamber Orchestra. Nagranie wokali, miks i mastering zrealizowaliśmy w studio Mirka Wdowczykaˮ. 

„24 stycznia 2016 roku w jednej z najnowocześniejszych i najpiękniejszych Filharmonii w Polsce im Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbyła się inauguracja roku jubileuszowego zespołu Lombard. Nie sięgaliśmy po muzyków z przeszłości, w końcu było ich ok. 30.

„Zagraliśmy w najdłużej istniejącym składzie w historii: Marta Cugier – śpiew, Grzegorz Stróżniak – śpiew, inst. klaw., lider, Daniel „Golaˮ Patalas – gitara, Michał „Gumaˮ Kwapisz – kontrabas, bas, Mirosław Kamiński – perkusja. Koncert był dla nas dwugodzinnym niesamowitym swingowym, jazzowym, niezwykle intensywnym przeżyciem. Owacją na stojąco były największą nagrodą. Koncert zagraliśmy z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii w Szczecinie i big bandu pod dyr. Jana Zeylanda. Muzycy na scenie udowodnili, że muzyka nie ma granic, a jest to piorunujący miks dla fanów dobrej muzyki wszystkich pokoleń. Okazało się, że Lombard jest dla wszystkich, nawet dla tych którzy Go do tej pory w ogóle nie słuchaliˮ.

 

W 2016 roku oprócz corocznych 60 koncertów plenerowych Lombard Show zespół zaplanował kilkanaście koncertów z towarzyszeniem big bandu i orkiestry w najpiękniejszych salach koncertowych w Polsce.

Jubileusz Lombardu w rytmie swingu" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

09 Jun
BUSH + DIRTY HONEY

Proxima Żwirki i Wigury 99a, 02-089 Warszawa

Kup bilet
09 Jun
BLACK VEIL BRIDES

Progresja, ul. Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

16 Jun
Foreigner + The Dead Daisies, Katowice

Spodek, al. Korfantego 35, 40-005 Katowice

Kup bilet