Koncert Sonbird w Radiowej Czwórce

  • 12 January, 2018
  • Polskie Radio

W piątek 12 stycznia w radiowej Czwórce wystąpi grupa Sonbird. Muzycy będą gośćmi Damiana Sikorskiego w audycji „Będzie głośno”. Początek koncertu po godz. 18.00.


Sonbird to czwórka przyjaciół z Żywca: Dawid Mędrak (gitara elektryczna, wokal), Kamil Worek (gitara elektryczna), Maciej Hubczak (perkusja) oraz Tomek Kurowski (gitara basowa), którzy pomimo swojego młodego wieku i krótkiego muzycznego stażu, zdążyli już skutecznie zwrócić na siebie uwagę swoją twórczością.


Na debiutanckim albumie „Wspomnienia z Poprzedniego Życia”, wydanym w sierpniu 2016 roku, dali się poznać jako znakomici kompozytorzy, a ich muzyczna wrażliwość i szczerość szybko zostały docenione przez słuchaczy. Jesienią 2016 roku Sonbird został wyróżniony w konkursie Skoda Auto Muzyka i znalazł się w TOP5 Katarzyny Nosowskiej. Rok 2017 przyniósł muzykom nagrodę główną plebiscytu SO!MUSIC w kategorii „nadzieja roku” oraz nagrodę główną sceny konkursowej Slot Art Fesitval. Ich występy można było oglądać podczas Enea Spring Break Festival, Life Festival Oświęcim oraz podczas specjalnych koncertów w pociągach na trasie Żywiec – Sucha Beskidzka.


Singlowy „Ląd” i towarzyszący mu teledysk, mimo pozycji debiutanta i braku wsparcia wytwórni, zanotował już ponad 130 tys. odtworzeń na YouTube, zbierając przy tym wiele pozytywnych komentarzy.


W piątek 12 stycznia Sonbird zagrają koncert w audycji Damiana Sikorskiego „Będzie Głośno”. Czwórka zaprasza do słuchania audycji o godz. 18.00 na stronie www.czworka.online, poprzez aplikację Player Polskie Radio i w systemie cyfrowym DAB+.


„Będzie Głośno!” to jedyny w Polsce program radiowy, który umożliwia nieznanym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony czworka.online zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować się zarówno w rozmowie, jak i w mini koncercie akustycznym. Ich utwory zamieszczane są na liście przebojów „Będzie Głośno!”. Słuchacze Czwórki codziennie oddają głosy na artystów, którzy najbardziej przypadli im do gustu.

Koncert Sonbird w Radiowej Czwórce" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

27 Jan
Rogucki Solo

Teatr Variété ul Grzegórzecka 71, Kraków

Kup bilet
12 Feb
SLASH + Phil Campbell and the Bastard Sons

Atlas Arena, al. Bandurskiego 7, 94-020 Łódź

Kup bilet
26 Mar
Godsmack - nowa data przeniesionego koncertu!

Progresja, ul. Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

Kup bilet