Korbowód z nowym klipem. Znamy datę premiery płyty!

  • 20 May, 2020
  • Paweł Boroń/ Ironmedia

Swoją premierę miał właśnie najnowszy klip formacji Korbowód zrealizowany do utworu "Clean Out". To już kolejna po singlu "WHO" zapowiedź płyty "Lived Like Kings", której premiera będzie miała miejsce 8 czerwca.


 - Pomysłodawcą i reżyserem naszego nowego klipu jest Grzegorz P. Kowalski, z którym współpracowaliśmy już przy dwóch poprzednich płytach - informuje zespół. -  Autorem zdjęć jest Stasiu Nolywajka. Akcja teledysku dzieje się w niedalekiej przyszłości w odhumanizowanym, kontrolowanym przez drony świecie, w którym życie społeczne, w tym muzyka, zeszły całkowicie do podziemia. Nakręciliśmy go kilka lat temu i to, że stanie się dzisiaj tak aktualny, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.


Korbowód, "Clean Out" Nowy teledysk promuje album "Lived Like Kings". To piąta płyta w dyskografii istniejącego od 1991 roku zespołu. Krążek swoją premierę będzie miał 8 czerwca. Oprócz najnowszego teledysku, promuje go również singiel "WHO".


Korbowód, „WHO”


Zespół Korbowód powstał w 1991 roku w Mysłowicach. Jest uważany za współtwórcę kultowej już mysłowickiej sceny alternatywnej. Jego muzycy udzielali się także, m.in. w takich formacjach, jak Lenny Valentino, Dick4Dick, Beltaine, Akurat, Myslovitz czy Hawkwind. Korbowód ma w dorobku cztery pełne albumy: „My Six Is Your Nine” (2013), „Strona C” (2005), „Home” (2000) oraz „Back To The Funny Farm” (1997).


„Lived Like Kings”, podobnie jak poprzednia płyta „My Six Is Your Nine”, został nagrany z irlandzkim wokalistą i tekściarzem Davidem O'Sullivanem. Wszystkie dotychczasowe wydawnictwa Korbowodu dostępne są na stronie zespołu: www.korbowod.com

Korbowód z nowym klipem. Znamy datę premiery płyty!" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

04 Aug
Philip H. Anselmo & The Illegals

Klub Studio, Budryka 4, Kraków, 30-072 Kraków

Kup bilet
05 Sep
RICHIE KOTZEN Warszawa

Teatr "Palladium", ul. Złota 9, Warszawa

Kup bilet
11 Oct
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności zespołu.

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet