Laibach zapowiada nowy EP - dwa koncerty grupy w Polsce już niebawem!

  • 19 October, 2022
  • Julia Markiewicz / Knock Out Productions

Słoweński awangardowy zespół zapowiada wydawnictwo „Love Is Still Alive”!


Zespół o nadchodzącym EP:

To początek trzeciego tysiąclecia ludzkości. Planeta Ziemia, którą znaliśmy jako naszą matkę, to już skały poruszające się swobodnie po przestrzeni kosmicznej. Została zniszczona przez wojny i pandemię. Pozostałość gatunku ludzkiego, która przetrwała anihilację świata, trwa, a dopóki trwa w nich również miłość - zajdą daleko


Tracklista nowego EP Laibach:

1. Love Is Still Alive I (Moon, Euphoria)

2. Love Is Still Alive II (Venus, Libidine)

3. Love Is Still Alive III (Mercury, Dopamine) 

4. Love Is Still Alive IV (Neptune, Oxytocin) 

5. Love Is Still Alive V (Uranus, Prolactin) 

6. Love Is Still Alive VI (Saturn, Insomnia) 

7. Love Is Still Alive VII (Jupiter, Tristitia)

8. Love Is Still Alive VIII (Mars, Dysphoria) 


Laibach wystąpi kolejno: 2 listopada w gdańskim B90 oraz 3 listopada w krakowskim klubie Kwadrat. Wszystkie zakupione dotychczas bilety zachowują swoją ważność w nowych terminach koncertów!


Bilety na koncerty są nadal dostępne na:

- SKLEP KNOCKOUT (Kraków)

- B90 (Gdańsk) 


LAIBACH (Słowenia) industrial, dark wave, muzyka eksperymentalna: 

Prowokatorzy o ponadprzeciętnej inteligencji, którzy mają w głębokim poważaniu, co się o nich myśli i robią to, co sobie założą. Dzieje się tak już od 1980 roku, gdy w ówczesnej Jugosławii w mieście Trbovlje, narodził się Laibach.

Dziś miasto jest częścią Słowenii. Nazwa zespołu to niemieckie określenie stolicy tego kraju, Lubljany, aczkolwiek artyści, którym przewodzi Ivan Novak, podkreślają, że ich ojczyzną jest artystyczne państwo Neue Slowenische Kunst (NSK), którego muzycznym skrzydłem jest właśnie Laibach. Zespół flirtował z pop kulturą, którą filtrował przez swoją pokręconą wyobraźnię, korzystał z nazistowskiej ikonografii, komponował dla teatru, filmu, na potrzeby wystaw, przedstawień, szczególnych rocznic (np. z okazji 70. rocznicy powstania warszawskiego).

Nie brak też u Laibach odniesień do polityki. Słoweńcy zasłynęli niezapomnianymi przeróbkami, choćby "Life Is Life" Opus, "In The Army Now" piosenki spopularyzowanej przez Status Quo, "Final Countdown" Europe, "Jesus Christ Superstar", czy całego albumu "Let It Be" Beatlesów. Wielką pozycją w ich dorobku jest muzyka do przedstawienia "Macbeth", wystawianego w Hamburgu. Arcydziełem są przeróbki hymnów państwowych, jakie Słoweńcy popełnili na albumie "Volk". Wyjątkową, choć budzącą u wielu mieszane uczucia, pozycją w biografii Laibacha, była wizyta w Korei Północnej, gdzie zespół zagrał dla partyjnych aparatczyków koncert z piosenkami z filmu "The Sound Of Music". 

Koncert Laibach to więcej niż tylko muzyka, głęboki głos Milana Frasa i jego charakterystyczna "pilotka". To również oprawa wizualna i wyjątkowy klimat. Zespół lubi występować w Polsce i czuć to podczas każdej wizyty, a tych było kilkadziesiąt...

- WWW

- FACEBOOK

- YOUTUBE


Wystąpi:

LAIBACH (Słowenia) industrial, dark wave, muzyka eksperymentalna 


Kiedy: 2 listopada (środa) 2022

Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Elektryków

Bilety: 110 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu

Organizator: B90


Kiedy: 3 listopada (czwartek) 2022

Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Bilety: 110 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu 

Organizator: Knock Out Productions

Laibach zapowiada nowy EP - dwa koncerty grupy w Polsce już niebawem!" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia