Lato z Radiem w Cieszynie i Świeradowie-Zdroju

  • 30 June, 2017
  • Polskie Radio S.A.

Ekipa Radiowej Jedynki już szykuje się do kolejnych koncertów na trasie „Lata z Radiem” 2017. Pierwszy weekend lipca to wyjątkowy koncert „Wyszehradzki” w Cieszynie i niedzielna impreza w Świeradowie-Zdroju. O muzyczne emocje zadbają m.in. Arka Noego, Halina Mlynkova, Urszula, Jary Oddział Zamknięty, Blue Cafe i T-Love. Podczas koncertu w Cieszynie wystąpi również słowacka grupa Nocadeň oraz Anna & the Barbies z Węgier.

W sobotę 1 lipca w Cieszynie w ramach trasy „Lata z Radiem” odbędzie się wyjątkowy koncert „Wyszehradzki”. Na scenie oprócz polskich gwiazd Haliny Mlynkovej i Urszuli pojawią się również zespoły ze Słowacji i Węgier – Nocadeň oraz Anna & the Barbies. Dla najmłodszych uczestników koncertu o godz. 16.25 zagra Arka Noego.

Ponadto od godz. 10.00 Radiowa Jedynka zaprasza na relacje z odbywającej się tego dnia w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie Debaty pt.: „Współpraca w Grupie Wyszehradzkiej. Podsumowanie polskiej prezydencji”. W spotkaniu wezmą udział: Ryszard Macura – Burmistrz Miasta Cieszyna, Vít Slováček – Starosta Miasta Czeski Cieszyn, Prof. Csaba György Kiss z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Tomáą Strážay – Slovak Foreign Policy Association, dr Vit Dostál – Association for International Affairs z Czech oraz Jakub Groszkowski z Ośrodka Studiów Wschodnich. Debatę poprowadzi dr hab. Prof. ISP PAN Adam Burakowski – dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą Polskiego Radia.

Dzień później, w niedzielę 2 lipca, „Lato z Radiem” przeniesie się do Świeradowa-Zdroju, gdzie za sprawą Maćka Pola będzie można się przekonać, czym jest prawdziwa magia. Wieczorem na scenie pojawią Jary Oddział Zamknięty, Blue Cafe i gwiazda wieczoru grupa T-Love.

Do studia plenerowego Radiowej Jedynki zaproszą Marta Januszewska i Roman Czejarek, którzy poprowadzą oba koncerty. Relacje zza kulis przeprowadzą dla słuchaczy Jedynki Agnieszka Kunikowska i Bogdan Sawicki.

Pierwszy Program Polskiego Radia poleca również specjalną stronę internetową latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z „Latem z Radiem” 2017 od A do Z – internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu „Lata z Radiem”, konkursów i wiele innych ciekawostek. W wakacyjne soboty i niedziele, dzięki transmisji wideo, każdy będzie mógł zobaczyć występy gwiazd „Lata z Radiem”. Obszerne relacje z tych wydarzeń – w postaci galerii zdjęć i filmów – również znajdą się w serwisie.

Lato z Radiem w Cieszynie i Świeradowie-Zdroju" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

24 May
André Rieu

TAURON Arena, Kraków

Kup bilet
25 May
André Rieu

Atlas Arena, Łódź

Kup bilet
26 May
André Rieu

Ergo Arena, Gdańsk/Sopot

Kup bilet