Legenda punk rocka - G.B.H. powraca do Warszawy

  • 07 December, 2017
  • Materiały prasowe

Już 15-tego grudnia w warszawskim Klubie pogłos wystąpi legenda punk rocka - zespół G.B.H. Bilety dostępne na stronie https://goingapp.pl/evt/1081984/gbh


Grievous Bodily Harm w skrócie G.B.H to obok The Exploited najpopularniejszy ze-spół drugiej fali brytyjskiego punk rocka. Grupa dała swój pierwszy koncert 12 wrze-śnia 1980 roku w Birmingham. Od początku trzon zespołu stanowili: Colin Abrahall-wokalista, Colin “Jock" Blyth- gitara oraz basista Ross Lomas. W ciągu ich wielolet-niej kariery przez zespół przewinęło się czterech perkusistów.

Od 1993 roku gra z nimi Scott z grupy Bomb Disneyland. Pierwsze cztery albumy kwartetu z Birmingham należą do kanonu punk rocka: “Leather Bristles Studs And Acne", “City Babys Attacked By Rats", “City Babies Revenge" oraz “Midnight Mad-ness And Beyond". W latach 90-tych G.B.H. podobnie jak i The Exploited skierował się bardziej w kierunku sceny metalowej o czym mogą świadczyć ich późniejsze płyty “From Here To Reality" czy “Church Of Truly Wraped" jednak grupa nigdy nie zerwała z punkowymi korzeniami.

Niejako powrót do starego grania stanowią ich dwa ostatnie albumy: “Punk Junkies" z 1997r. i “Ha Ha"z 2002 r. W latach 80-tych G.B.H. święcił triumfy popularności tak-że w Polsce a ich trzyliterowe logo najczęściej pojawiało się na skórzanych kurtkach polskich punkowców. Z kolei płyta “City Babys Attacked By Rats" została wybrana przez słuchaczy audycji “Cały Ten Rock" w PR3 Polskiego Radia najlepszym pun-kowym albumem pierwszej połowy lat 80-tych.

GBH powraca do Warszawy z nową płytą zatytułowaną „Momentum”.

"Zawsze patrzymy w przyszłość", mówi Colin Abrahall (wokalista) „następny

koncert, następna trasa, następny album. Dla nas najważniejsze jest tempo. W tym momencie, jeśli zatrzymaliśmy się

posuwając się naprzód, po prostu upadniemy”.


Klub Pogłos

ul. Burakowska 12 

Warszawa

15.12.2017

Bilety: https://goingapp.pl/evt/1081984/gbh


Legenda punk rocka - G.B.H. powraca do Warszawy" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

23 Oct
HAMMERFALL + ARMORED DAWN

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet
24 Oct
COMA – XX-LECIE ZESPOŁU

Zet Pe Te, Dolnych Młynów 10, Kraków

Kup bilet
25 Oct
TARJA + STRATOVARIUS

Klub Studio, Budryka 4, Kraków, 30-072 Kraków

Kup bilet