Luxtorpeda - premiera klipu z nowej płyty!

  • 08 October, 2020
  • Metal Mind Productions

Właśnie na rynku ukazał się najnowszy album Luxtorpedy, "Anno Domini MMXX" i krążek ten zawędrował już na sam szczyt zestawienia listy OLiS. Album promuje klip do utworu "Hołd", który zobaczyć można w tym miejscu: 


"Hołd" to jedna z najbardziej wymownych kompozycji na nowej płycie Luxtorpedy. "Pochodzę z miasta, z którego jestem dumny, Poznańska Piątka i Fort VII" - tak rozpoczyna się ten utwór, którego tekst to historia Wielkopolski w pigułce. Historia, którą zespół chce uchronić od zapomnienia i przywołuje ją również w teledysku do tej kompozycji. Reżyserem klipu jest Paweł Rybarczyk


"Patyna, miedź, metal, czasami rdza, to taka muzyka, ten rodzaj muzyki gramy" - tak najnowszy krążek Luxtorpedy zapowiadał Robert "Litza" Friedrich. Nowy album Luxtorpedy "Anno Domini MMXX" ukazał się 1 października.

Na nowy album Luxtorpedy fani musieli czekać 4 lata. W tym czasie zostało zbudowane całkowicie nowe profesjonalne studio OKOLITZA, a pierwszym albumem tam zrealizowanym jest właśnie Luxtorpeda "Anno Domini MMXX".

Na płytę "Anno Domini MMXX" składa się 12 nowych kompozycji. Wyjątkowy dodatek do każdego albumu CD stanowić będzie płyta DVD ze wszystkimi utworami zarejestrowanymi w studio granymi na żywo oraz dokument o powstawaniu studia OKOLITZA, a także specjalny kod do pobrania mp3 albumu, wersji instrumentalnych oraz wielu różnych niespodzianek i niepublikowanych materiałów. Na albumie pojawiło się grono znakomitych gości: Joszko Broda, Piotr Fronczewski, Maciej Jahnz, Deep (52).


Okładkę nowej płyty namalowały czas, deszcz i wiatr. Jak tłumaczy sam zespół: "Wszystko potrzebuje czasu i dojrzewania. Proces starzenia może być piękny i twórczy". A w realizacji strony graficznej albumu Litzę wspomagał Jakub Śpikowski, Jacek Gulczyński i Maciej "Zuch".


Lista utworów:

PROGRES NIE PROBLEM 

INSTRUMENTALNIE 

BONĘDZA CITY 

EKOPLAN 

CEL 

HOŁD 

NA CZWORAKACH 

KOD GENETYCZNY DDA 

MATARAPATYTAPARATAM 

OPTY PESY 

LIST 

SĘK 


Więcej informacji:

www.metalmind.com.pl

https://www.facebook.com/metalmindproductions/

https://www.facebook.com/LUXTORPEDA/

Luxtorpeda - premiera klipu z nowej płyty!" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia