Mark Eglinton - Człowiek z metalu. Szczegółowa biografia Jamesa Hetfielda

  • 15 April, 2018
  • Marcin Mlek
‘’Człowiek z metalu’’ Marka Eglitona to pierwsza książkowa biografia charyzmatycznego Jamesa Hetfielda. Opowiada ona historię gniewnego i zbuntowanego człowieka, który postanawia spełnić się w muzyce. 

James z Larsem Ulrichem zakłada zespół, który niedługo potem stanie się heavy metalową potęgą. Od razu rozpoznawalny, przenikliwy głos oraz precyzyjne gitarowe riffy stały się znakami rozpoznawczymi Metalliki.

Dzięki konsekwentnej pracy i uporowi młodej i nieznanej szerzej grupie udaje się przebić do metalowego mainstreamu. Książka opowiada nie tylko o Hetfieldzie jak o muzyku, ale przede wszystkim jak o zwykłym człowieku, który boryka się z wieloma przeciwnościami losu. Dowiemy się gdzie dorastał, jak wyglądało jego dzieciństwo i długa droga do sławy. 

Dostrzeżemy skomplikowane mechanizmy prowadzenia zespołu, na którego czele stał geniusz, który walczył z własnymi demonami (np. alkoholizmem). Ta osobista batalia odbiła się także na funkcjonowaniu Metalliki, której przyszłość stanęła w pewnym momencie pod znakiem zapytania. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa InRock.

Mark Eglinton - Człowiek z metalu. Szczegółowa biografia Jamesa Hetfielda" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

23 Oct
HAMMERFALL + ARMORED DAWN

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet
24 Oct
COMA – XX-LECIE ZESPOŁU

Zet Pe Te, Dolnych Młynów 10, Kraków

Kup bilet
25 Oct
TARJA + STRATOVARIUS

Klub Studio, Budryka 4, Kraków, 30-072 Kraków

Kup bilet