Mastodon w Progresji

  • 24 August, 2016

Na ilość występów Mastodon w Polsce nie można jakoś specjalnie narzekać, panowie pojawiali się u nas kilkukrotnie na różnych festiwalach takich jak Ursynalia, Impact czy Sonisphere. Tym razem grupa wystąpiła z pełnym setem na koncercie klubowym w warszawskiej Progresji.

Tegoroczna trasa to kontynuacja promocji płyty Once More 'Round the Sun z 2014 roku. 

Dlatego też od samego poczatku można było usłyszeć takie kawałki jak Tread Lightly, Feast Your Eyes czy Chimes At Midnight. Zespół brzmiał dobrze, ale od mniej więcej od utworu The Motherload, który był nr.5 warszawskiego setu. Oczywiście oprócz nowych utworów nie zabrakło takich hitów jak Oblivion oraz Divinations z genialnej płyty Crack The Sky czy Mother Puncher z pierwszej, wydanej w 2002 roku płyty Remission.

Zespół dość sprawnie przechodził do kolejnych piosenek, nie tracąc czasu na zbędne przemówienia. Wszytsko wyglądało bardzo dobrze – dobre światło, fajne elementy scenograficzne, widać było, że Amerykanie podeszli do koncertu bardzo profesionalnie. Co ciekawe, grupa cieszy się u nas dużą popularnością co było widać w ilości osób, które były tego dnia na koncercie oraz słychać, kiedy to śpiewali wersy kolejnych utworów.

Ostatni utwór tego wieczoru to nic innego jak Emerald, czyli cover kultowego Thin Lizzy, zagrany oczywiście w Mastodonowym stylu. Z tego co mi wiadomo ekipa pracuje nad nowym materiałem, dlatego też dobrze by było aby odwiedzili nasz kraj na kolejnym, najlepiej klubowym koncercie.

Mastodon w Progresji" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia