Melodic/groove metalowcy z VANE kończą rok z przytupem wydając mocarny singiel “Row, Ye Scallywags!”

  • 28 November, 2019
  • Milena Barysz

Rok 2019 był prawdziwym przełomem w krótkiej, acz intensywnej historii krakowskiego zespołu. Po premierze najmroczniejszego jak do tej pory singla, “The Ritual”, i wewnętrznych perturbacjach zakończonych zmianami w składzie, zespół stanął na wysokości zadania zaliczając fenomenalne występy na Wacken Open Air oraz Pol’and’Rock.

Aby nie studzić emocji swych fanów, panowie z Vane kują żelazo póki gorące wydając nowy singiel, “Row, Ye Scallywags!”. Wbrew tytułowi, którego forma narzuca skojarzenia z “Alestorm”, klimatycznie singiel ma dużo więcej wspólnego z takimi zespołami jak Amon Amarth, Arch Enemy czy Children of Bodom.

Świetna produkcja, efekty specjalne (np. odgłos oceanu poprzedzający wejście skocznego riffu) oraz charakterystyczny dla Vane miks brutalnego wokalu z chwytliwymi melodiami gitarowymi czynią z “Row,Ye Scallywags!” utwór, który z pewnością wybrzmi na niejednym koncercie krakowian!

“Row, Ye Scallywags! to potężna i energetyczna kompozycja,” komentuje Robert Zembrzycki dla magazynu Decibel. “To furia sztormu na otwartym morzu opisana językiem riffu. Utwór zawiera chwytliwy refren, który z pewnością stanie się stałym punktem naszego live setu!”


Utwór można odsłuchać/zakupić w formie cyfrowej korzystając z linków dostępnych na stronie poniżej. 

https://vane.band/pl/muzyka/row-ye-scallywags/


Już w najbliższy weekend Vane wystąpi na Wild Fest w warszawskim VooDoo. Miesiąc później weźmie udział w Metalowym Zakończeniu Roku w bydgoskim MCK.

Na przełomie lutego i marca 2020 roku zespół z Krakowa rusza w krajową trasę z Moyrą. Planuje też wydanie zupełnie nowej EP. 

Więcej informacji dostępnych na www oraz w mediach społecznościowych krakowskiego zespołu:

https://vane.band 

https://www.facebook.com/vane.band/

https://www.instagram.com/vane.band/

Melodic/groove metalowcy z VANE kończą rok z przytupem wydając mocarny singiel “Row, Ye Scallywags!”" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

08 Feb
Maciek Balcar Band

Klub GWAREK, ul. Reymonta 17, 30-059 Kraków

Kup bilet
11 Feb
Zakk Sabbath Warszawa

Progresja, ul. Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

Kup bilet
16 Feb
Black Marble Poznań

Klub muzyczny „Pod Minogą”, Nowowiejskiego 8, 61-744 Poznań

Kup bilet