Monuments powraca do Polski po czterech latach

  • 08 November, 2022
  • Julia Markiewicz / Knock Out Productions

Brytyjczycy wystąpią jako gość specjalny Leprous


Monuments sprawnie łączą w swoich utworach djent, metalcore i prog metal, a ich najnowszym dziełem jest album „In Stasis”, który ukazał się 15 kwietnia 2022 roku (Century Media Records). Już 11 marca we Wrocławiu grupa będzie miała okazję przypomnieć się polskiej publice po kilku latach przerwy i zagrać przed fanami Leprous. 


LEPROUS (Norwegia) progmetal: 

Zaczynali od prog-metalu, ale bardzo szybko poszli własną ścieżką i terminowali jako muzycy koncertowi u Ihsahna, ale nigdy nie stali się kserokopią Emperor. Leprous to zespół maksymalnie nastawiony na rozwój i poszukiwanie nowych wrażeń,w przypadku którego przymiotnik “progresywny” ma 100% zastosowania. 

Piątka przystojnych Norwegów promuje właśnie wydany w zeszłym roku “Aphelion”, czyli płytę buchającą od inspiracji i pomysłów. Z jednej strony znajdziecie na niej wpływy bliskiego kapeli Radiohead, na drugiej flance metalową podbitkę całości, a jeszcze gdzieś indziej subtelność muzyki filmowej. Jeśli połączymy to z prezencją sceniczną polegającą na tym, że panowie przypominający doradców handlowych wylewają z siebie siódme poty, bo tryskają energią, trudno przejść obok tego obojętnie. 

- FACEBOOK

- YOUTUBE

- INSTAGRAM


MONUMENTS (Wielka Brytania) djent, metalcore, prog metal: 

Brytyjski Monuments stanowi żywy przykład na to, jak wiele można powiedzieć wciąż za pomocą progresywnego metalu i gatunków ościennych. Podopieczni Century Media wychodzą z założenia, że ograniczenia gatunkowe nie istnieją - limity ciężaru w numerach również. U Monuments znajdziecie siłę nisko strojonych djentowych riffów, melodyjność w stylu współczesnego metalcore’a i prog-rockowe połamańce. 

- FACEBOOK

- YOUTUBE

- INSTAGRAM


KALANDRA (Norwegia) indie pop, alt-pop:

Kalandra ma w sobie wszystko, co stało się trademarkiem skandynawskiej muzyki rozrywkowej na przestrzeni lat. Szwedzko-norweski skład czaruje melancholią o tak chłodnym wydźwięku, że nie da się tego podrobić, bogactwem wisielczych melodii i straceńczą przebojowością. Wszystko to opakowują w ramy eterycznego alt/indie popu, a ich mottem pozostaje ambicja. W tym roku zaprezentowali autorski soundtrack do gry strategicznej "Kingdom Two Crowns", pokazując, że czują się dobrze w każdej roli.

- FACEBOOK

- YOUTUBE

- INSTAGRAM Zagrają:

LEPROUS (Norwegia) prog metal

+

Monuments (Wielka Brytania) djent, prog metal, metalcore

Kalandra (Norwegia) indie pop, alt-pop


Kiedy: 11 marca (sobota) 2023

Gdzie: Wrocław @ A2, ul Góralska 5

Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu 

Organizator: Knock Out Productions


Bilety na koncert są dostępne na:

- SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)


Monuments powraca do Polski po czterech latach" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia