MUZYCZNE ATRAKCJE „LATO Z RADIEM FESTIWAL” 2019 W STALOWEJ WOLI

  • 08 August, 2019
  • Krystian Cieślak

Jutro i w sobotę w Stalowej Woli będzie okazja, by osobiście spotkać Kasię Kowalską, zespół Perfect, Sławka Uniatowskiego, Piotra Kostrzewę, szefa Chopin University Big Band i Kapelę ze Wsi Warszawa. W Strefie Muzycznej na Błoniach Nadsańskich spotkania z tymi wspaniałymi artystami poprowadzą bowiem dziennikarze muzyczni Polskiego Radia. Będzie czas na wspólne zdjęcia i autografy! Wieczorem gwiazdy wystąpią na scenie "Lato z Radiem Festiwal". W sobotę usłyszymy zapewne nową piosenkę Korteza!

 

W Stalowej Woli wystąpię po raz pierwszy. Zagramy program złożony z piosenek ze wszystkich moich albumów. Niewykluczone, że wykonamy także jeden nowy utwór z płyty, nad którą aktualnie pracuję z chłopakami – mówi artysta-fenomen polskiej sceny muzycznej. 30-letni muzyk, kompozytor, wokalista, gitarzysta i pianista, którego każda płyta niemal natychmiast po ukazaniu się stała się co najmniej platynowa. Kortez zagra w sobotę ok. godz. 21.30, być może po południu spotka się z fanami w Strefie Muzycznej.

 

Pierwszymi gośćmi w Strefie Muzycznej w piątek 9 sierpnia o godz. 15.15 będą muzycy z zespołu Perfect. – W Stalowej Woli łupniemy z całej siły! Zapraszamy na koncert, ale także na spotkanie w Strefie Muzycznej, porozmawiamy sobie trochę! – zachęcają. – Do Festiwalu mamy ogromny sentyment, zwłaszcza do będącej jego znakiem rozpoznawczym "Polki Dziadek", melodii od ponad 40 lat kojarzącej się Polakom z latem! "Latem z Radiem"! – dodaje Darek Kozakiewicz, w Perfekcie grający od 22 lat. W Strefie Muzycznej na Błoniach powita ich szef muzyczny radiowej Jedynki Marcin Kusy, który także o godz. 21.00 zapowie koncert Perfectu na głównej scenie.

 

W Strefie Muzycznej w sobotę o godz. 15.50 gościem Marcina Kusego będzie Kasia Kowalska. – "Lato z Radiem" to dla mnie synonim dorastania i wakacji – mówi gwiazda. – Każde spotkanie z publicznością dodaje mi energii, jest inspiracją dla mojej twórczości.  

A oto szczegółowy plan spotkań w Strefie Muzycznej na Błoniach Nadsańskich (tuż obok sceny głównej):

Piątek 9 sierpnia:

– godz. 15.15 gośćmi Marcina Kusego będą muzycy zespołu Perfect

– godz. 15:45 Tomasz Żąda, dziennikarz muzyczny radiowej Trójki porozmawia z zespołem z misją czyli lekarzami-muzykami z HLA 4 Transplant, którzy występują, by propagować ideę przeszczepów

– godz. 16:40 gośćmi Pawła Siwka z radiowej Dwójki będą członkowie Kapeli ze Wsi Warszawa

– godz. 17.20 legenda radia, Marek Niedźwiecki odpowie na pytania dziennikarki radiowej Jedynki Anny Will  

– godz. 18.00 Tomasz Żąda z Trójki porozmawia o festiwalu i nie tylko z Marcinem Kusym, szefem muzycznym Jedynki

 

Sobota 10 sierpnia:

– godz. 12.30 gościem Kasi Dydo z radiowej Czwórki będzie Sławek Uniatowski, który zasłynął wykonaniami piosenek Zbigniewa Wodeckiego i Franka Sinatry, a teraz śpiewa autorski repertuar w tym takie przeboje jak "Honolulu" czy "Każdemu wolno kochać".

– godz. 13.10 Tomasz Żąda porozmawia z Kamilem Sarnickim, gitarzystą i kompozytorem, który w tym roku we wszystkich czterech miastach Festiwalu „Lato z Radiem"  prowadzi w Strefie Muzycznej warsztaty dla dzieci i młodzieży na wielośladach

– godz. 14.30 Kasia Dydo zaprosi na spotkanie z charyzmatycznym Piotrem Kostrzewą, dyrektorem i twórcą Chopin University Big Band, formacji, która zachwyciła festiwalową publiczność i w Zakopanem, i w Pucku. Prawdopodobnie powtórzy ten efekt i w Stalowej Woli, i na finale w Krakowie w ostatni weekend sierpnia.

– godz. 15.10 Anna Will z radiowej Jedynki z Tomaszem Żądą z Trójki porozmawia o jego życiu od kilkudziesięciu lat związanym z radiem i z muzyką, oraz o niedawno ujawnionej pasji do kuchni i podróży: do końca wakacji w niedzielne południe na antenie Trójki można posłuchać jego rozmów z super gośćmi w audycji "Z Żądą smakuje lepiej".

– godz. 15.50  gościem Marcina Kusego będzie Kasia Kowalska

– godz. 16.30 spotkanie z Bartkiem Kapłońskim, cenionym przez gwiazdy muzykiem, kompozytorem, realizatorem dźwięku, który współpracuje z największymi artystami w Polsce, m.in. z Kasią Kowalską.  


KONCERTY

Przypomnijmy, że w piątek na Błoniach Nadsańskich od godz. 19.00 zagrają: 

– HLA 4 Transplant

– Kapela ze Wsi Warszawa

– Perfect

W sobotę 10 sierpnia od godz. 18.00: 

– Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy. 

– Sławek Uniatowski

– Kasia Kowalska

– KORTEZ

Tradycyjnie już fantastycznym koncertom i spotkaniom w Strefie Muzycznej towarzyszyć będą liczne atrakcje pozasceniczne: do Strefy Familijnej w Parku Miejskim im. K. Pilata Polskie Radio Dzieciom zaprasza najmłodszych z rodzicami, do Strefy Relaksu na Błoniach Nadsańskich na odrobinę ruchu – Ola Żelazo prowadząca w radiowej Jedynce "Gimnastykę poranną". Publiczność zaproszona jest także do audycji na żywo, prowadzonych przez wszystkie anteny Polskiego Radia ze studiów plenerowych na Placu Piłsudskiego.

 

Finał „Lato z Radiem Festiwal” 2019 odbędzie się 30 i 31 sierpnia w Krakowie. 

 

Dla tych, którzy nie będą mogli być osobiście w Stalowej Woli, Polskie Radio przygotowało relacje na żywo i video streamingi. Wszystkie koncerty można będzie oglądać na polskieradio.pl oraz latozradiem.pl, a także na facebookach poszczególnych anten i kanale youtube Polskiego Radia.

 

Więcej informacji na stronie internetowej: latozradiem.pl

Oficjalny fan page: www.facebook.com/polskieradiolatozradiem 

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/2556361621049373/


MUZYCZNE ATRAKCJE „LATO Z RADIEM FESTIWAL” 2019 W STALOWEJ WOLI" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

08 Nov
INDIOS BRAVOS – XX lecie , TABU – Kraków

Klub Studio, Budryka 4, Kraków, 30-072 Kraków

Kup bilet
09 Nov
Destroyer 666 i Dead Congregation w Krakowie

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet
19 Nov
Queensryche

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet