Najlepszy debiut tego roku - MORTAS!

  • 13 February, 2020
  • Ewelina Szczepanik/ S.P. Records

DŁUGO WYCZEKIWANA PREMIERA! MORTAS - ALBUM "TU" - UKAŻE SIĘ JUŻ WKRÓTCE!

Po bardzo dobrze przyjętym utworze "Jeśli" i kawałku "Dom", który podbił między innymi Listę Przebojów Programu III Polskiego Radia i wiele innych rozgłośni, wydają wreszcie album! Zespół Mortas, bo o nich mowa, zapowiadają premierę swojego debiutanckiego albumu.


Wydawnictwo "Tu" ukaże się nakładem wytwórni SP Records już 28 lutego. Na płycie znajdzie się dziesięć wyjątkowych kompozycji - subtelnych, przepojonych artystyczną wrażliwością. Nie brakuje w nich elektronicznych i rockowych inspiracji, a poetyckie teksty decydują o sile i oryginalności przekazu. 


W sobotę premierę będzie miał utwór zapowiadający premierę - "Przedostatni". Pierwsi słuchacze usłyszą go na falach radiowej Trójki w popołudniowej audycji Piotra Stelmacha - "Myśliwiecka 3/5/7" pomiędzy 16 a 19, a o godzinie 19 opublikowany zostanie na kanale YouTube SP Records. Towarzyszyć mu będzie wideoklip w reżyserii Sławka Pietrzaka. 


Płyta ukaże się już 28 lutego - także w postaci cyfrowej we wszystkich serwisach streamingowych. Preorder można natomiast zamówić w sklepie SP Records.


Mortas to zespół, składający się z trzech utalentowanych muzyków - Adama Mortasa, Bartka Tarkowskiego i Michała Korpeckiego. Muzykę, jaką tworzą, określić można jako fuzję wielu gatunków, m.in. popu, rocka, muzyki elektronicznej i poezji śpiewanej, która jest ich wielką inspiracją. 

Utwory z ich debiutanckiego albumu, "Tu", przez wiele tygodni znajdowały się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia, gościły również na antenach wielu polskich rozgłośni. Muzyków doceniło wielu dziennikarzy muzycznych, w tym Piotr Stelmach z radiowej Trójki oraz redakcja magazynu Teraz Rock. 

Najlepszy debiut tego roku - MORTAS!" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

09 Jun
BUSH + DIRTY HONEY

Proxima Żwirki i Wigury 99a, 02-089 Warszawa

Kup bilet
09 Jun
BLACK VEIL BRIDES

Progresja, ul. Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

16 Jun
Foreigner + The Dead Daisies, Katowice

Spodek, al. Korfantego 35, 40-005 Katowice

Kup bilet