15 Sep
Nathaniel Peterson - Twin Dragons
  • Kino Regis, Bochnia
  • 20:00

Miejsce wydarzenia

Twin Dragons to blues-rockowe trio założone przez nominowanego do nagrody Grammy amerykańskiego wokalistę i basistę Nathaniela Petersona.

Nathaniel Peterson urodził się w Memphis w Tenessee, gdzie w bardzo młodym wieku rozpoczął naukę gry na gitarze basowej, w konsekwencji czego zaczął grac i jammować z wieloma amerykańskimi gwiazdami lat 60. takimi jak: Mitch Ryder, Rusty Dan, Jim McCartey, Tim Buckley, Jimmy Reed, Howlin Wolf, Iggy Pop i Don Davis, żeby wymienic tylko kilku. Przez zespół przewinęło się wielu wspaniałych muzyków, choćby kilku doskonałych perkusistów: Tom Compton (ex Johnny Winter), Clive Bunker (ex Jethro Tull), czy Mike Terrana. Końcem lat 90. dołączył do znanej, brytyjskiej grupy bluesowej - Savoy Brown, gdzie w latach 1994?1999, jako wokalista i basista intensywnie koncertował. W 2005 roku Nathaniel zaśpiewał w trzech utworach na nominowanej do nagrody Grammy płycie Huberta Sumlina "About them shoes" gdzie na gitarach zagrali Keith Richards z Rolling Stones i Eric Clapton. 

Twin Dragons przez ostatnie 15 lat zagrał ponad 800 koncertów podróżując po całej Europie, we wszystkich najważniejszych klubach naszego kontynentu. 


15 września 2017 (piątek) w bocheńskim kinie Regis wystąpi trio - Nathaniel Peterson Twin Dragons, w składzie:

Nathaniel Peterson - Bass/vocals, 

Nazzareno Zacconi (Jennifer Batten/TM Stevens/Bumblefoot) - guitar 

Gregorio Angelicci - drums.

Bilety w cenie 60,- do nabycia w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Bochni.