NOWY SINGIEL I TELEDYSK LECHA JANERKI - „WANNA NA WAWELU”

  • 10 June, 2019
  • e-Muzyka

Lech Janerka po 14 latach przerwy prezentuje pierwszy oficjalny singiel i teledysk. „Wanna na Wawelu” jest zapowiedzią nowego, długo wyczekiwanego albumu artysty, który ukaże się jesienią tego roku. Nagraniu towarzyszy spektakularny teledysk stworzony przez Rafała Garcarka. 

„Wanna na Wawelu” to energiczna i przebojowa piosenka, łącząca charakterystyczne dla Janerki brzmienia gitar, wiolonczeli z elementami nowoczesnej elektroniki, za których produkcję odpowiada Bartosz Straburzyński, na co dzień gitarzysta w zespole Lecha. Utworowi towarzyszy animowany teledysk stworzony przez Rafała Garcarka, który jest autorem wielokrotnie nagradzanego klipu do piosenki „Rower”. Tym razem przedstawiony obraz jest skróconym komentarzem do tego, co w ostatnich latach działo się na rodzimej scenie politycznej i prezentuje migawki wydarzeń szeroko dyskutowanych w polskich mediach i domach. Spektakularny teledysk do „Wanny na Wawelu” śmiało może stanowić powtórkę z najnowszej historii Polski, ale daje też szansę, by każdy interpretował go na własny sposób i doszukiwał się w nim ważnych dla siebie elementów.


„Podczas pracy nad teledyskiem miałem dużą swobodę i możliwość własnej interpretacji „Wanny na Wawelu”. Podczas rozmowy z Lechem ustaliliśmy ogólną koncepcję i założenia, a sam scenariusz powstał w późniejszych etapach pracy. Działaliśmy na żywym organizmie, w wyniku czego powstał obraz, który jest komentarzem do otaczającej nas rzeczywistości i odbiciem polskiego społeczeństwa” – skomentował teledysk Rafał Garcarek.


Nagranie „Wanna na Wawelu” jest dostępne także w serwisach z muzyką cyfrową: http://soundline.biz/LechJanerkaWannanaWawelu/


NOWY SINGIEL I TELEDYSK LECHA JANERKI - „WANNA NA WAWELU”" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

18 Sep
KRIS BARRAS BAND w Hydrozagadce

Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22, Warszawa

Kup bilet
19 Sep
KRIS BARRAS BAND w Zaścianku

Klub Zaścianek, ul. Rostafińskiego 4, 30-072 Kraków

05 Oct
10 URODZINY BOOZE & GLORY

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet