OFF Festival Katowice 2020 Face tattoos are not my style

  • 11 February, 2020
  • OFF Festival

"Tatuaże na twarzy to nie mój styl" - twierdzi Alyona Alyona, która jako biała kobieta bez figury modelki, za to z pochodzeniem ze wschodniej Europy, uosabia zaprzeczenie wszystkich stereotypów rozpowszechnionych w hip-hopie.

Tatuaż na twarzy jest natomiast kojarzony z innym stereotypem - ze współczesnym soundcloud rapem, trapowymi bitami, tekstami, w których xanax popijany jest szampanem, a grube pliki dolarów przeliczane za kierownicą sportowego samochodu, a także z kolejną wojenką - starego z nowym, truskulu z niuskulem. Istnieje jednak inna droga - współczesna muzyka, która nie poddaje się tak prostym klasyfikacjom i podobnie jak w przypadku Alyony, nie może zostać stłamszona ze względu na płeć, pochodzenie czy wygląd.

Do playlisty Face tattoos are not my style wybraliśmy 75 utworów artystów i artystek pochodzących z Chin, Japonii, Rosji, Ukrainy, Polski czy RPA, ale również z podziemia brytyjskiego i amerykańskiego. W tych czterech godzinach splatają się inspiracje klasycznym boom bapem i samplingiem z agresywnym trap metalem i punk rockiem czy folkiem, bo w 2020 roku nie musimy już udowadniać która wizja hip-hopu jest jedyną prawdziwą, możemy czerpać z każdej z nich po równo.


Specjalnie przygotowaną przez OFFa playlistę znajdziecie tutaj: https://open.spotify.com/playlist/1u9jlE8MkmsEwXcRknwKky 


Alyona Alyona jest jedną z gwiazd tegorocznego OFF Festivalu. W Katowicach wystąpią również: Iggy Pop (8 sierpnia, Scena Perlage), Mac DeMarco (9 sierpnia, Scena Perlage), Shura, Injury Reserve, Bikini Kill, Piernikowski, Folamour, Lazarus i Tropical Fuck Storm.

OFF Festival Katowice 2020 odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów. Trzydniowe karnety w cenie 319 zł oraz trzydniowe karnety z polem namiotowym w cenie 409 zł z wyjątkową grafiką przygotowaną przez Maca DeMarco możecie już kupić na: www.off-festival.pl. Przy zakupie należy wybrać opcję dostarczenia „biletu kolekcjonerskiego“. 

OFF Festival Katowice 2020 Face tattoos are not my style" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

09 Jun
BUSH + DIRTY HONEY

Proxima Żwirki i Wigury 99a, 02-089 Warszawa

Kup bilet
09 Jun
BLACK VEIL BRIDES

Progresja, ul. Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

16 Jun
Foreigner + The Dead Daisies, Katowice

Spodek, al. Korfantego 35, 40-005 Katowice

Kup bilet