Rock ponad standard - wywiad z zespołem Standard B

  • 28 August, 2017
  • Music Alert

„Chcemy grać, rozwijać się i oczywiście zajść jak najdalej, zaistnieć na poważnie na rodzimym rynku, dotrzeć do jak największej liczby słuchaczy z naszą twórczością. Jesteśmy w Standardzie B bez względu na to gdzie nas to wszystko zaprowadzi” – Standard B to niestandrdowy polski zespół rockowy, który nie kłania sięmodo i trendom, tylko czerpie z klasyki polskiego rocka to, co od lat i do dziś w nim najlepsze. Skąd się wzięli i dokąd zmierzają? Zapraszamy do lektury wywiadu z Dawidem Kubickim, gitarzystą, autorem tekstów i muzyki Standardu B. 


Jesteście świeżo po koncercie w ramach VIII Zlotu Motocyklowego Scyzorykowo – jak wrażenia?   

Jak najlepsze, świetna, rock'n rollowa atmosfera i w ogóle fajna impreza. Daliśmy świetny występ, na poziomie i to bodaj najbardziej żywiołowy, szczególnie nasz wokalista Michał robił genialne show.

Czy często grywacie na zlotach? Jak w ogóle wygląda Wasza aktywność koncertowa?    

To był nasz pierwszy zlot i nawet mieliśmy drobne obawy czy nasz styl pasuje do estetyki takiej imprezy, ale jak się okazało zupełnie niepotrzebnie. Zostaliśmy naprawdę świetnie przyjęci, a nasz koncert bardzo się podobał. Z pewnością będziemy zaliczać kolejne takie motocyklowe lub samochodowe zloty, jak przystało na facetów, kręcą nas takie klimaty. Co do koncertów, w tym roku daliśmy ich, jak na razie, przeszło 20, w następnym roku chcemy to conajmniej powtórzyć.

Skąd wziął się Standard B? Jak wygląda historia Waszego zespołu oraz Wasze ambicje? 

Dwóch kumpli jeszcze z ogólniaka postanowiło spełnić marznie o założeniu własnego zespołu rockowego muzycznie inspirowanego takimi kapelami jak: Lady Pank, Perfect, Dżem, Oddział Zamknięty, Kult, T.Love itp. Standard B właściwie istnieje od Września 2015, ale w lutym następnego roku musieliśmy rozstać się z wokalistą co nieco opóźniło nasze działania. W obecnym składzie działamy od zeszłej jesieni, na poważnie ruszyliśmy z początkiem bieżącego roku. Chcemy grać, rozwijać się i oczywiście zajść jak najdalej, zaistnieć na poważnie na rodzimym rynku, dotrzeć do jak największej liczby słuchaczy z naszą twórczością. Jesteśmy w Standardzie B bez względu na to gdzie nas to wszystko zaprowadzi.

Kto powinien przyjść na koncert Standardu B? Kto przede wszystkim jest adresatem Waszej muzyki?   

Każdy kto lubi dobre melodie, niebanalne teksty, ciekawe brzmienia. Nasza muzyka to prosty ale melodyjny rock'n roll ze szczyptą bluesa i (może) popu inspirowany głównie polskim rockiem lat 80 i 90, ale nie tylko. Spectrum naszych zainteresowań jest bardzo duże i sięga lat 60 nie tylko na krajowym rynku.

Macie na koncie jakieś wydawnictwa? 

Jesteśmy niemal w przeddzień realizowania naszej pierwszej EP-ki.

No, właśnie - wkrótce rozpoczynacie pracę nad płytą, wcześniej jednak planujecie wydać wspomniną EP-kę. Co to będzie za wydawnictwo? Kiedy się ukaże i jakie utowry się tam znajdą?  

Będzie to nieoficjalny minialbum składający się z, przyjmijmy, sześciu utworów, będących dobrą prezentacją naszej twórczości i namiastką tego co znajdzie się na debiutanckim albumie. 

Na kiedy planujecie premierę dużego albumu? Ile na temat LP może zdradzić już teraz? 

 Płyta długogrająca to odrębny temat. Zbyt wcześnie aby więcej na ten temat mówić i zdradzać szczegóły. Z resztą, wstępnym założeniem było to aby nie śpieszyć się na gwałt z płytą. Od początku chcieliśmy się najpierw dobrze "ograć", zasmakować tej stricte rockowej części działalności, ponadto zebrać odpowiednio dużą ilość materiału, potem go doskonalić i dopieszczać. Ukoronowaniem tego wszystkiego ma być pełnowartościowy longplay.

Czy przymierzacie się do jakichś klipów w międzyczasie?    

Nie ma co ukrywać, że kilka utworów znajdujących się na naszej EP-ce planujemy okrasić teledyskami właśnie.

Oprócz pracy nad materiałem, jak wyglądają Wasze plany na sezon jesienno-zimowy? 

Dopieszczanie nowego materiału, nagranie EP-ki i conajmniej jeden klip. Co jakiś czas na pewno gdzieś będzie można nas usłyszeć. Wszystko to jednak oceniamy jako spokojniejszy moment dla zespołu, przed bardzo pracowitym, również koncertowo, 2018 rokiem.

Dziękujemy za rozmowę i ostatnie słowo oddajemy formacji Standard B!  

Cóż... Pozdrawiamy serdecznie wszystkich Tych, którym spodobała się nasza twórczość, wszystkich którzy towarzyszyli nam na koncertach. Serdecznie zapraszamy na występy, na nasz Facebook i do odsłuchiwania naszych kawałków na YouTube. Zachęcamy do słuchania zespołu Standard B ;-)


Więcej informacji o zespole znajdziecie na oficjalnym profilu na fb

https://www.facebook.com/StandardBBand


Rock ponad standard - wywiad z zespołem Standard B" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia