12 Oct
Shawn James
  • Klub Żaczek, Kraków
  • 19:00

Miejsce wydarzenia

Przy okazji październikowej trasy po Polsce SHAWN JAMES wystąpi po raz pierwszy w Krakowie. Amerykański multiinstrumentalista zagra12 października w Klubie Żaczek.

Shawn James nie pojawił się znikąd. Jego korzenie są dość oczywiste, a sam się od nich nie odcina. Dzieciństwo spędził w południowym Chicago, chłonąc muzykę soul i gospel. Te gatunki ukochał sobie najbardziej, a artyści tacy jak Howlin' Wolf, Robert Johnson czy Ottis Redding mieli niemały wpływ na jego muzyczną edukację. Z tych fascynacji Shawn ulepił własną, nietuzinkową mieszankę bluesa, folku i soulu, nie bojąc się łączyć zarówno tych mrocznych, jak i radośniejszych odcieni twórczości południa. Muzyka byłaby jednak niczym bez oryginalnego, mocnego głosu Shawna, który swoje umiejętności wokalne szlifował przez lata w chórach gospel.

Shawn James, "Hellhound"

Swoją pierwszą solową płytę wydał w 2012, a najnowsza, zatytułowana „On the Shoulders of Giants”, trafiła do sklepów w czerwcu 2016. Od 2013 Shawn występuje również ze swoim zespołem The Shapeshifters. Jego muzyka dotarła jak dotąd do milionów odbiorców, a jego piosenki można było usłyszeć m.in. w programach telewizyjnych produkowanych przez CBS, NBC i HBO. Ostatnio jego utwór „Through the Valley” pojawił się w trailerze zapowiadającym jedną z najbardziej oczekiwanych gier na Playstation 4 – The Last of Us Part 2 (ponad 3 miliony odtworzeń po zaledwie dwóch dniach!). 

W Krakowie Shawn James wystąpi w pełnym składzie koncertowym, wraz z The Shapeshifters.

DATA: 12.10 (czwartek)

MIEJSCE: Kraków, Klub Żaczek

BILETY: 30 zł w przedsprzedaży i 40zł w dniu koncertu

Bilety dostępne w serwisie ekobilet.pl oraz w Klubie Żaczek (Al. 3 Maja 5) oraz w sklepie Metalshop (ul. Długa 17).

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1728643847441470/