SŁUCHAJĄC RYKU LWA.

  • 20 March, 2019
  • Anna Wasilewska

Koncert Rome w krakowskim Zet Pe Te był podróżą przez mroczny i nietypowy świat stworzony przez Jerome Reutera. Muzyka Rome to niezwykła mieszanka dark ambientu, pieśni ludowej, apocalyptic folku popu, akustycznego rocka, martial industrial i cold wave. 

Na nowym albumie najmocniej wybrzmiewa martial neo – folk. Na koncercie nie zabrakło też pozostałych elementów niepowtarzalnej układanki. Mieliśmy okazję posłuchać utworów z trzynastego już krążka pod tytułem Le Ceneri di Heliodoro (Popioły Heliodora). Już dzięki samej warstwie muzycznej Rome stworzyło niepowtarzalny klimat. Ballady z najnowszego krążka, śpiewane przy dźwiękach gitary akustycznej doskonale uzupełniały się z partiami perkusyjnymi, wzbogaconymi o dodatkowe instrumenty. Kawałki z nowej płyty wzbudziły, nawet ku zaskoczeniu samego Jerome, wiele entuzjazmu w publice. Przejmujące One Lion’s Roar zabrzmiało niczym hymn. 

Teksty piosenek najnowszej płyty poruszają poważne, trudne i bardzo aktualne tematy. Jerome śpiewał o coraz bardziej rozchwianym poczuciu jedności w Europie i słabnących relacjach miedzy państwami UE. Swoje rozważania snuł w kontekście ciągłości tożsamości.

Te trudne tematy nie przeszkodziły Jerome ciepło i żartobliwie porozmawiać z publicznością. W dowód uznania za entuzjastyczne przyjęcie, Rome zgrało na bis trzy dodatkowe kawałki, przy każdym z nich powtarzając, że to już na prawdę ostatni ;)


fot. Iron Realm Productions

SŁUCHAJĄC RYKU LWA." data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

09 Apr
Darkher, Forndom oraz The Devil's Trade (Kraków)

Zet Pe Te, Dolnych Młynów 10, Kraków

09 Apr
Darkher, Forndom oraz The Devil's Trad (Warszawa)

Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22, Warszawa

13 Apr
Fat Nick Warszawa

Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22, Warszawa

Kup bilet