Soilwork i Kataklysm, czyli legendy melodyjnego death metalu zagrają trzy koncerty w Polsce

  • 08 November, 2022
  • Julia Markiewicz / Knock Out Productions

Zespoły połączą siły w ramach wiosennej europejskiej trasy koncertowej!


Kataklysm promuje obecnie wydany w 2020 roku album “Unconquered”, a Soilwork ponad godzinną, tegoroczną płytę “Övergivenheten”. W roli supportu grup zaprezentują się muzycy Wilderun, którzy nie ustają z promocją tegorocznego wydawnictwa “Epigone”.


SOILWORK (Szwecja) melodic death metal:

Soilwork to idealny przykład zespołu, który nie potrafi stać w miejscu. Stagnacja to słowo nieobecne w ich słowniku. Szwedzi już od początku grali melodyjny death metal wbrew konwencjom i skupiali się na jego przebojowym, niżeli ekstremalnym aspekcie. Momentami osiągali wręcz stadionowe poziomy przebojowości (“Nerve” - pamiętacie?), a wszystko robili z niesłychaną klasą, szykiem i bez odchodzenia od podstaw stylu, na które składały się rozpędzone riffy oraz wypieszczone melodie. Tegoroczny “Övergivenheten” udowadnia, że w kapeli nic się nie zmieniło - cały czas przebijają siebie samych i przeskakują wysoko zawieszone poprzeczki. Mimo stażu czy zasług Soilwork nie wysługuje się wyrobionym statusem, cały czas poszukują i właśnie w ten sposób pokazuje swoją wielkość.

- FACEBOOK

- YOUTUBE

- INSTAGRAM


KATAKLYSM (Kanada) melodic death metal:

Kataklysm rządzi przede wszystkim za sprawą żelaznej konsekwencji. Od 1995 roku wydali czternaście płyt, a do tego nie zaliczyli żadnej dłuższej przerwy w karierze. Nawet zaczynając od mięsistego i surowego death metalu, przeszli w jego melodyjne rejony, bez jednoczesnego utraty spójności stylu czy ucieczek w zagubienie. Kanadyjczycy wiedzą, że w tej muzyce ważny jest charakterny riff, puentująca go melodia oraz głęboki growling. Wiedza to, dlatego stosują się na piątkę z plusem. Wydany przez grupę przed dwoma laty “Unconquered” mówi więcej niż tysiąc słów - Kataklysm to jedni z władców tronu melodyjnego death metalu i mało prawdopodobnym jest, by ktoś podbił ten tron za nich.

- FACEBOOK

- YOUTUBE

- INSTAGRAM


WILDERUN (USA) prog metal, folk metal:

Wilderun łamie bariery w metalu w zasadzie od początku kariery, a obrane już dawno temu podejście nie ulega zmianom. Nie dość, że łączą metal z bogactwem symfonicznych wstawek i folkowymi wtrętami z drugiej strony, to jeszcze na ostatniej płycie scoverowali “Everything in its Right Place” z repertuaru Radiohead. Amerykańska załoga pod przewodnictwem Evana Andersona Berry’ego nie ustaje w ewolucji, a zamiast tego ciągle pracuje nad byciem coraz lepszym, kreatywniejszym i pełnym różnych elementów zespołem.

- FACEBOOK

- YOUTUBE

- INSTAGRAMWystąpią:

SOILWORK (Szwecja) melodic death metal

KATAKLYSM (Kanada) melodic death metal

+

Wilderun (USA) prog metal, folk metalKiedy: 13 kwietnia (czwartek) 2023

Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Elektryków

Bilety: 119/129 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu

Organizator: B90


Kiedy: 14 kwietnia (piątek) 2023 

Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22

Bilety: 119/129 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions


Kiedy: 15 kwietnia (sobota) 2023

Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna12

Bilety: 119/129 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu 

Organizator: Knock Out Productions


Bilety na koncerty są już dostępne w sprzedaży na:

SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)


Soilwork i Kataklysm, czyli legendy melodyjnego death metalu zagrają trzy koncerty w Polsce" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia