Sting i Shaggy zagrają w Polskim Radiu

  • 10 April, 2018
  • Polskie Radio

Kilka dni przed występem dla królowej Elżbiety II, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia, wystąpią Sting i Shaggy. Muzycy zaśpiewają dla słuchaczy Polskiego Radia. Wejściówki rozdajemy na antenach Jedynki, Trójki, Czwórki i na Portalu PolskieRadio.pl.

Występ odbędzie się 15 kwietnia. Niezwykłe wydarzenie muzyczne organizowane przez Polskie Radio będzie przedpremierowym koncertem Stinga i Shaggy`ego z utworami z płyty „44/876”. Zauroczeni karaibskimi dźwiękami muzycy wystąpią w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Gośćmi koncertu będą słuchacze radiowej Jedynki, Trójki i Czwórki, a także użytkownicy Portalu PolskieRadio.pl, którzy szybko zareagują na to, co dziać się będzie na antenach i na Portalu Polskiego Radia w dniach od 9 do 15 kwietnia 2018 roku.

Sting i Shaggy stworzyli wspólnie album „44/876”, który jest wyrazem zauroczenia Jamajką – jej muzyką, mieszkańcami i kulturą. Tytuł odnosi się do numerów kierunkowych krajów, z których pochodzą artyści (+44 – Wielka Brytania i +876 – Jamajka). Początkowo miał powstać tylko jeden utwór, „Don’t Make Me Wait”. Atmosfera w studiu oraz wspólne odczuwanie muzyki przeważyło o decyzji, by nagrać pełnowymiarowy album.

Dla Stinga „44/876” to powrót do korzeni. To na Jamajce powstał wielki przebój „Every Breath You Take”. W trakcie nagrań spontaniczność Shaggy’ego pozwoliła Stingowi otworzyć się artystycznie. Autor hitu „Boombastic” nauczył się natomiast od swojego brytyjskiego kolegi skrupulatności i eksperymentowania w zakresie pisania piosenek.

Transmisji oraz retransmisji koncertu będzie można wysłuchać na antenach publicznego nadawcy.

Polskie Radio jest partnerem medialnym płyty „44/876”, która ukaże się 20 kwietnia 2018 roku. Po przedpremierowym, niedzielnym koncercie w Polskim Radiu, Sting i Shaggy wystąpią 21 kwietnia 2018 w Royal Albert Hall podczas uroczystego koncertu z okazji 92. urodzin Królowej Elżbiety II. 

Sting i Shaggy zagrają w Polskim Radiu" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

26 Jan
Lej Mi Pół, Zenek, Zacier, WOWA i The Novorodkens

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet
27 Jan
Rogucki Solo

Teatr Variété ul Grzegórzecka 71, Kraków

Kup bilet
12 Feb
SLASH + Phil Campbell and the Bastard Sons

Atlas Arena, al. Bandurskiego 7, 94-020 Łódź

Kup bilet