Tauron Areną zawładnął jazz, czyli Diana Krall w Krakowie

  • 01 July, 2019
  • Piotr "Bobas" Kuhny

28 czerwca krakowska publiczność zgromadzona w Tauron Arenie miała niewątpliwą przyjemność wysłuchać koncertu jednej z  najbardziej popularnych jazzowych wokalistek świata Diany Krall.

Artystka zaprosiła na scenę nie byle jakich muzyków: Na kontrabasie zagrał siedmiokrotny zdobywca Grammy Robert Hurst. Za perkusją zasiadł, podopieczny legendarnego Raya Browna, znany ze współpracy z Oscarem Petersonem czy Paulem McCartneyem i wieloma innymi muzykami – Karriem Riggins. Natomiast na gitarze zagrał Marc Ribot, muzyk uważany za jednego z najważniejszych amerykańskich gitarzystów, który szerszej publiczności może być znany ze współpracy z Tomem Waitsem. Gościem specjalnym koncertu był saksofonista, zdobywca Grammy, mający na koncie współpracę z Lonnie Smithem, Johnem Scotfieldem, nauczyciel Jeffa Coffina – Joe Lovano.

Utwory wykonane przez Dianę były w wyjątkowej aranżacji- jak sama stwierdziła przechodziła lekkie przeziębienie i śpiewała nieco niżej niż zazwyczaj, co dodawało im dodatkowej „ciepłej” barwy. 


Tauron Areną zawładnął jazz, czyli Diana Krall w Krakowie" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

18 Sep
KRIS BARRAS BAND w Hydrozagadce

Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22, Warszawa

Kup bilet
19 Sep
KRIS BARRAS BAND w Zaścianku

Klub Zaścianek, ul. Rostafińskiego 4, 30-072 Kraków

05 Oct
10 URODZINY BOOZE & GLORY

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet