24 Jun
Tauron Life Festival Oświęcim - 24.06.17 - Scorpions + Kasia Kowalska + LP ...
  • Stadion MOSiR, Oświęcim
  • 16:30

Miejsce wydarzenia

Scorpions, LP, Kasia Kowalska, Julia Pietrucha, Bisquit, Leski oraz Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn zagrają na finałowym koncercie 8. edycji Tauron Life Festival Oświęcim, w sobotę, 24.06.2017.

Zespół Scorpions mimo 50-letniego stażu scenicznego nadal poraża nieokiełznaną rockową energią. Do grona super-gwiazd dołączyli w latach 80. za sprawą takich przebojów, jak „No One Like You”, „Rock You Like a Hurricane” czy „Still Loving You”, a mega-hit „Wind of Change” stał się nieformalnym hymnem upadku komunizmu. 

LP jest autorką hitów „Lost on You” i „Other People”. Jej najnowszy album „Lost on You” należy do najchętniej kupowanych płyt w Polsce, a tytułowy kawałek to jeden z dziesięciu utworów najczęściej granych przez polskie stacje radiowe w 2016 roku. 

„Prowadź mnie”, „Antidotum”, „Spowiedź”, To co dobre”… długo można by wymieniać tytuły przebojów, jakimi w trakcie ponaddwudziestoletniej kariery uraczyła swych fanów Kasia Kowalska. Seryjna kolekcjonerka złotych i platynowych płyt oraz wszelakich nagród muzycznych szturmem wdarła się na polską scenę muzyczną w 1994 r., wydając debiutancki album „Gemini”. Blisko ćwierć wieku później wciąż cieszy się uwielbieniem słuchaczy, o czym świadczy sukces nagranej w 2016 r. piosenki „Aya”. 

Julia Pietrucha to aktorka znana m.in. z seriali „Blondynka” i „Na wspólnej”. W 2016 r. zaskoczyła wszystkich albumem „Parsley”– dojrzałość i muzykalność młodej artystki docenili zarówno krytycy muzyczni, jak i fani, zauroczeni intymnymi i bezpretensjonalnymi balladami, zaśpiewanymi z towarzyszeniem ukulele. Nagrana i wydana na własnych warunkach, przemyślana, autorska płyta stała się preludium do zorganizowanego jesienią 2016 i wiosną 2017 r. tournée, podczas którego wyprzedano większość koncertów.

Warszawska grupa Bisquit zaczynała od grania standardów jazzowych, by po kilkunastu latach działalności dorobić się statusu jednego z najciekawszych wykonawców na polskiej scenie muzycznej. Supportowali Joe Cockera i Jamiroquai, ich piosenki pojawiały się w filmach, serialach i na składankach promujących polską muzykę za granicą. Przywiązują równie wielką wagę do poszukiwania oryginalnych dźwięków, jak i do pisania niebanalnych tekstów. 10 marca ukazuje się ich najnowsza, czwarta w dyskografii płyta „Nagi król”. 

Leski, czyli Paweł Leszoski, to kolejny artysta nominowany do Fryderyka za debiutancki album – w jego przypadku chodzi o płytę „Splot” z 2015 r. Sam komponuje muzykę i pisze teksty do swych hipnotyzujących piosenek, trafiających do serc coraz większej rzeszy fanów, wśród których nie brakuje jego kolegów i koleżanek po fachu. „Z kapitalną lekkością wyważa proporcje słów i dźwięków, tworząc wyjątkowy zaczyn muzycznych doznań” – uważa Mela Koteluk, jedna z gwiazd LFO 2015.

Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn to zwycięzcy konkursu Life On Stage, w którym główną nagrodą był występ na scenie TLFO. Krakowska grupa wytworzyła własny, rozpoznawalny styl na pograniczu sceny muzycznej i kabaretowej, łącząc w tekstach swych utworów dowcip i chłopięcą nostalgię z bezpretensjonalną i absurdalną poezją. 

Więcej na temat wydarzeń 8. edycji TLFO na stronie www.lifefestival.pl.


SOBOTA, 24 CZERWCA 2017 - Stadion MOSiR, ul. Legionów 15, Oświęcim

16:30 - Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn - Scena: A

17:10 - Leski - Scena: B

18:15 - Bisquit - Scena: A

19:20 - Julia Pietrucha - Scena: B

20:30 - LP - Scena: A

21:45 - Kasia Kowalska - Scena: B

23:00 - Scorpions - Scena: A