THE PAU POWRACA Z MOCNYM PRZESŁANIEM

  • 19 November, 2020

The Pau, czyli jednoosobowy projekt Pauliny Dudek, bezkompromisowej młodej artystki, która komponuje, robi bity, gra na gitarze, pisze i śpiewa teksty, przedstawia nowy utwór „Prawi”. 

 

To ważny i mocny głos młodego pokolenia, bezkompromisowy komentarz do obecnej sytuacji w kraju.

Utwór został zaprezentowany dzień przed Świętem Niepodległości, jest reakcją na brutalizację sceny politycznej, brak tolerancji i nagonkę na mniejszości w Polsce. 

Nocne polucje od snów z chłopcami / Ruszymy w miasto zrobić porządek z gejami / Miłości przecież się nie wybiera / Kochamy Polskę i czcimy Hitlera" – śpiewa w nowym singlu.

The Pau to niezwykłe zjawisko na polskiej scenie. Zagrała kilkaset koncertów głównie na alternatywnych festiwalach w Polsce, Niemczech, Norwegii, Hiszpanii, Portugalii, Czechach, Holandii, Izraelu oraz na Ukrainie, Litwie i Słowacji. Sama na scenie, z gitarą, od pierwszych minut wciąga publiczność w swój świat, miażdży energią, porywa mocnym przekazem i szczerością. 

W 2019 roku wydała płytę „Raj”, która ukazała się nakładem Mystic Production. Znalazła się wśród 10 płyt najlepiej opowiadających o współczesnej Polsce według „Gazety Wyborczej” oraz na 6. miejscu najlepszych polskich płyt 2019 roku zdaniem Bartka Chacińskiego w „Polityce”. 

Utwór „Prawi” jest dostępny do pobrania pod tym linkiem: 

https://we.tl/t-1yCVpEMu3C 

 

The Pau online: 

www.facebook.com/thepauMusic / 

www.instagram.com/thepau_thepau

THE PAU POWRACA Z MOCNYM PRZESŁANIEM" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia