Tyr i Arkona na wspólnych koncertach w Polsce

  • 23 March, 2020
  • Knock Out Productions

Knock Out Productions oraz Drizzly Grizzly zapraszają na cztery koncerty Tyr i Arkona w naszym kraju!


Tyr i Arkona wyruszą jesienią w wyjątkową trasę koncertową! W towarzystwie Dalriady oraz Varang Nord, aż czterokrotnie zaprezentują się w Polsce w ramach „Heathen Heroes Europe Tour 2020”.


Podczas nadchodzących koncertów, Tyr będzie promować swój najnowszy album „Hel”, który ukazał się 8 marca 2020 roku (Metal Blade Records). Ostatnim wydawnictwem Arkony jest płyta „Khram” z początku 2018 roku (Napalm Records). 


Co-headlinerski skład trasy uzupełnią wyjątkowi goście: węgierska grupa Dalriada oraz łotewski Varang Nord


Plan jesiennych koncertów Tyr i Arkona w Polsce: 

17 września / Kraków @ Kwadrat 

18 września / Warszawa @ Proxima

19 września / Poznań @ U Bazyla 

20 września / Gdańsk @ Drizzly Grizzly 


Bilety na koncerty będą dostępne w sprzedaży od środy, 25 marca (10:00) na: 

https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie) 

https://www.tickets.drizzlygrizzly.pl/en/ (tylko Gdańsk) 

 

TYR (Wyspy Owcze) folk metal:

Nie tylko Arkona wielokrotnie gościła w Polsce. Co najmniej równie często, jeśli nie częściej, pojawiali się nad Wisłą muzycy pochodzącego z Wysp Owczych zespołu Týr. Ba, zdarzyło im się nawet odbyć u nas 12-koncertową trasę! Obecnie kapela jest głównym muzycznym towarem eksportowym Wysp Owczych i liczącą się siłą na folkowo-metalowej scenie.

Týr powstał w 1998 roku. Wszelkie zawirowania personalne oraz podróże z koncertami od samego początku, pamiętają Gunnar Thomsen (bas i wokal) oraz Heri Joensen (gitara, wokal). Zespół tworzy melodyjną, dość podniosłą odmianę folk metalu, doskonałą do śpiewania przez fanów na koncertach albo przy piwku. Sporo w tej muzyce odniesień do nordyckiej mitologii, Wikingów. Zresztą, nazwa zespołu pochodzi od imienia skandynawskiego boga wojny, Týra. Oprócz uznania fanów i sceny folkowo-metalowej można powiedzieć, że grupa dorobiła się kilku klasyków z "Hail to the Hammer" na czele. 

http://tyr.fo/

https://www.facebook.com/tyrband/ARKONA (Rosja) pagan folk metal: 

W Polsce ten zespół nie wymaga specjalnej prezentacji. Rosyjska Arkona odwiedza nasz kraj regularnie i nie ma żadnego problemu z przyciągnięciem licznej rzeszy maniaków pagan folk metalu na swoje koncerty. Grali w klubach, grali na dużych festiwalach. Zawsze ofiarując w zamian za gorące przyjęcie porcję energetycznej, skocznej muzyki, idealnej do zabawy.

Ponieważ Arkona w Polsce jest doskonale znana, wystarczy chyba w telegraficznym skrócie przypomnieć, że zespół zaczął działalność w 2002 roku w Moskwie, a ten czas pamięta z obecnego wcielenia jedynie charyzmatyczna wokalistka Masza Archipowa. Oprócz niej grupę tworzą Rusłan "Kniaź" Rosomachierow (gitara basowa), Siergiej "Lazar" Atraszkiewicz (gitara), Władimir "Volk" Rieszetnikow (flet, dudy) i mający niebotycznie obszerne muzyczne CV Andriej Iszczenko (perkusja). Przy pomocy wielu tradycyjnych instrumentów Arkona tworzy ciekawą mieszankę pagan folku i metalu, a w śpiewanych po rosyjsku piosenkach, nawiązuje do tradycji przodków, do legend, baśni, podań, etc. 

https://www.arkona-russia.com/ 

https://www.facebook.com/arkonarussia/ DALRIADA (Węgry) folk metal: 

Poza gatunkiem muzycznym węgierska Dalriada dzieli z Týr rok powstania. O ile jednak kapela z Wysp Owczych krótko po powstaniu ostro ruszyła z kopyta, Madziarzy tak naprawdę na poważnie zabrali się za tworzenie muzyki w 2003 roku. 

Główną pozycję na scenie w siedmioosobowej formacji zajmuje wokalistka Laura Binder (gra także na skrzypcach i flecie) oraz András Ficzek (wokal, gitara). Z Týr i Arkoną muzycy Dalriady znają się bardzo dobrze, bo mieli okazję już wspólnie występować, również w Polsce. Śpiewają po węgiersku, czerpiąc z węgierskich legend i poematów, choć źródła nazwy zespołu znajdują się na Wyspach Brytyjskich. Warto dodać, że w folk metalu w wykonaniu Węgrów, pierwiastek metalowy jest bardzo silnie obecny, agresywny i jednocześnie mocno melodyjny. Jeśli ktoś chciałby poszaleć w circle picie do folkowo-metalowego grania, trudno będzie o lepszą okazję niż koncert Dalriady. 

https://dalriada.hu/

https://www.facebook.com/Dalriadahu/VARANG NORD (Łotwa) folk metal: 

Varang Nord to wykonująca folk metal łotewska formacja, która powstała w 2014 roku na terenie dawnych Inflant, w drugim co do wielkości mieście Łotwy, Dyneburg (po łotewsku Daugavpils) nad Dźwiną (łot. Daugava). Najwięcej jest tam Rosjan, potem Łotyszy, a na trzecim miejscu, jeśli chodzi o narodowości, są Polacy.

Kapela składa się z czterech panów i dwóch pań. Wszyscy są miłośnikami chłodnych okolicznych lasów, dawnych bóstw, którym składano krwawe ofiary, szalonych imprez z niekończącym się strumieniem ciemnego piwa i głośnych śpiewów.

Muzycznie Varang Nord to deathmetalowe riffy, epickie śpiewy, melodyjne partie akordeonu. Już w roku powstania kapeli ukazała się zaśpiewana po rosyjsku EP-ka "Fire Of The North". Potem były jeszcze kolejna EP-ka i dwa duże albumy, ale najważniejszym wydarzeniem w historii Varang Nord było zwycięstwo w 2019 roku na Wacken Metal Battle. 

https://www.facebook.com/varangnord/Zagrają: 

TYR (Wyspy Owcze) folk metal

ARKONA (Rosja) pagan folk metal 

 + 

Dalriada (Węgry) folk metal 

Varang Nord (Łotwa) folk metal 


Kiedy: 17 września (czwartek) 

Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skrażyńskiego 1

Bilety: 90 zł - przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu 

Organizator: Knock Out Productions


Kiedy: 18 września (piątek) 2020 

Gdzie: Warszawa @ Proxima, ul. Żwirgi i Wigury 99a 

Bilety: 90 zł - przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu 

Organizator: Knock Out Productions 


Kiedy: 19 września (sobota) 2020

Gdzie: Poznań @ U Bazyla, ul. Norwida 18a 

Bilety: 90 zł - przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions


Kiedy: 20 września (niedziela) 2020 

Gdzie: Gdańsk, Drizzly Grizzly, ul. Elektryków 1 

Bilety: 90 zł - przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu 

Organizator: Drizzly Grizzly 


Bilety na koncerty dostępne będą w sprzedaży od 25 marca, od godz.: 10:00 na: 

https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie) 

https://www.tickets.drizzlygrizzly.pl/en/ (tylko Gdańsk) 

Tyr i Arkona na wspólnych koncertach w Polsce" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

09 Jun
BUSH + DIRTY HONEY

Proxima Żwirki i Wigury 99a, 02-089 Warszawa

Kup bilet
09 Jun
BLACK VEIL BRIDES

Progresja, ul. Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

16 Jun
Foreigner + The Dead Daisies, Katowice

Spodek, al. Korfantego 35, 40-005 Katowice

Kup bilet