Uli Jon Roth

  • 11 December, 2019
  • Fundacja Academica

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Uli Jona Rotha - niemieckiego gitarzysty, byłego członka zespołu Scorpions, z którym nagrał takie płyty jak Tokyo Tapes, Taken By Force, Virgin Killer czy In Trance.


Koncert w Krakowie odbędzie się w ramach ogólnoświatowej solowej trasy Uliego, zatytułowanej „Interstellar Sky Guitar” zaplanowanej na 2020 rok. Będzie to wyjątkowa okazja aby zobaczyć i wysłuchać Uliego w intymnej i kameralnej atmosferze, na koncercie, na którym zaprezentuje utwory z albumu Metamorphosis (4 pory roku Vivaldiego), klasykę, flamenco, rockowe utwory z których jest najbardziej znany (Sails of Charon) oraz, co rzadko spotykane, Uli zagra również na pianinie. 


Uli Jon Roth - urodzony w 1954r. w Duesseldorfie, jest wybitnym multiinstrumentalistą, piszącym własne kompozycje i aranżacje. Jest także reżyserem muzycznym, malarzem realistycznych obrazów w technice oleju, poetą oraz filozofem.

Uli jest twórcą legendarnej już dzisiaj sześciooktawowej gitary, Sky Guitar. Jest także producentem swoich albumów oraz reżyserem klipów muzycznych.Gitarzysta został uznany za jednego z twórców neoklasycznego stylu gry na gitarze. Wskazywany wielokrotnie przez wielu znanych gitarzystów, jako najważniejsza artystyczna inspiracja.

W latach 1973 – 1978 gitarzysta oraz kompozytor największego w historii niemieckiego zespołu rockowego, The Scorpions, z którym nagrał 5 albumów, większość osiągnęła status złotej płyty.

Po odejściu z The Scorpions, Uli założył Electric Sun, który wydał 3 studyjne albumy. Roth jest także autorem 4 symfonii i 2 koncertów klasycznych. Ostatni solowy album z autorskim materiałem nosi tytuł „Under A Dark Sky” Uli wydał w 2008r. Ostatni album Rotha to „Scorpions Revisited” z 2015 roku.

W 2004 roku wraz z Rudolfem Schenkerem został sklasyfikowany na 50. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według magazynu Guitar World.


Bilety:

100 zł - przedsprzedaż

115 zł - antresola

120 zł - w dniu koncertu

Koncert siedzący.


Dostępne online:

https://ticketclub.pl/miejsca/klub-gwarek-krakow-56/

https://www.ebilet.pl/miejsce/klub-gwarek


Uli Jon Roth (ex-Scorpions) Solo World Tour 2020 - Interstellar Sky Guitar

Klub Gwarek

Kraków, ul. Reymonta 17

22.03.2020

19:00 - the doors

20:00 - start


Uli Jon Roth:

https://www.ulijonroth.com/

Facebook:

https://www.facebook.com/ulijonrothofficial/

Uli Jon Roth" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

05 Sep
RICHIE KOTZEN Warszawa

Teatr "Palladium", ul. Złota 9, Warszawa

Kup bilet
11 Oct
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności zespołu.

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet
17 Oct
BOKKA i TIDES FROM NEBULA - Kraków

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet