Uriah Heep na wyjątkowym koncercie w Polsce!

  • 30 November, 2021
  • Michał Koch / METAL MIND PRODUCTIONS

Uriah Heep na wyjątkowym koncercie w Polsce! Kultowa brytyjska grupa zagra 9 listopada 2022 roku w katowickim MCK


Koncert jest częścią trasy z okazji 50-lecia istnienia zespołu. Z tego powodu muzycy przygotowali specjalną formułę wydarzenia oraz niepowtarzalną setlistę, która uwzględnia cały okres działania Uriah Heep. Bilety trafią do sprzedaży w piątek, 3 grudnia 2021 r.


Metal Mind Productions

zaprasza

URIAH HEEP

+ support

9.11.22

MCK Katowice

Otwarcie bram: 19:00

Start: 20:00


Ceny biletĂłw (przedsprzedaĹź / w dniu koncertu):

Kat. I – 260 zł / 280 zł

Kat. II – 230 zł / 250 zł

Kat. III – 199 zł / 219 zł

Kat. IV – 180 zł / 200 zł


Bilety w sprzedaży od piątku, 3 grudnia na stronach:

https://shop.metalmind.com.pl/bilety_22,pl.html (KOLEKCJONERSKIE) www.Eventim.pl www.ebilet.pl www.biletin.pl


Dzięki debiutanckiemu albumowi „Very ‘Eavy, Very ‘Umble”, URIAH HEEP stworzyli wraz z Led Zeppelin, Black Sabath i Deep Purple, brytyjską odmianę heavy metalu. To właśnie z tych korzeni, z klasycznymi płytami rodzącego się wówczas metalu, takimi jak „Gypsy”, „Bird of Prey” i „Walking in Your Shadow”, Uriah Heep rozpoczęli karierę zarówno w kraju, jak i w USA, nagrywając swoje najważniejsze utwory: „Demons and Wizards”, „The Magician's Birthday” i „Sweet Freedom”, z których wszystkie weszły na listę Billboard Top 40, zapewniając zespołowi lata dominacji koncertowej na świecie.

Co więcej, Uriah Heep są odpowiedzialni za najbardziej wzniosłe i inteligentne wykorzystanie wokali w muzyce heavy metalowej wśród zespołów tworzących ten gatunek w latach 70. Z tego powodu Heep zostali określeni jako Beach Boys of Heavy Metal, a ich wpływ jest widoczny pośród wszystkich innych zespołów, w tym Sweet i Queen.

Zespół był również jednym z prekursorów, jeśli chodzi o wykorzystanie organów Hammonda, wraz z charakterystyczną gitarą wah-wah Micka Boxa, kombinacji, która stała się podstawą ich brzmienia.

50 lat po powstaniu, słońce nadal świeci nad Uriah Heep. Zespół koncertuje na całym świecie oraz regularnie nagrywa i wydaje uznane przez krytyków, znakomicie wyprodukowane płyty, które zdobywają serca fanów.

Uriah Heep na wyjątkowym koncercie w Polsce!" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia