Vane w pierwszej piątce najlepszych kapel metalowych w Wacken Metal Battle

  • 05 August, 2019
  • Milena Barysz Vane Crew

W tym roku odbyła się trzydziesta, jubileuszowa edycja Wacken Open Air. 31 lipca na History Stage rozpoczął się międzynarodowy konkurs kapel - Wacken Metal Battle. Polskę reprezentował zespół Vane - metalowcy z Krakowa. W finale konkursu znaleźli się pokonując kilkadziesiąt bandów zgłoszonych do eliminacji Wacken Metal Battle Poland. Konkurując z trzydziestoma zespołami z całego świata, Vane zajął piąte miejsce.


W międzynarodowym konkursie, który odbył się podczas Wacken Open Air brało udział 30 zespołów z całego świata. Vane dostał się tam po wcześniejszych krajowych eliminacjach Wacken Metal Battle Poland. Po występie w Niemczech, decyzją jury, Vane zajął piąte miejsce pokonując 25 zespołów z całego świata. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 2 sierpnia o godzinie 14:00. Tegoroczna edycję wygrał Varang Nord z Łotwy. 


Do polskiej edycji Wacken Metal Battle, której finał odbył się 15 czerwca 2019 r. w bydgoskim klubie Estrada, zgłosiło się kilkadziesiąt zespołów. Jury wybrało spośród nich pięć, które na finałowym koncercie walczyły o tytuł reprezentanta Polski podczas międzynarodowego konkursu w Niemczech na Wacken Open Air. Konkurencja była bardzo duża, a walka na najwyższym poziomie. Decyzją jury i reszty zespołów biorących udział w konkursie, to właśnie Vane został wybrany na reprezentanta Polski. 


Vane to melodic death metalowy zespół traktujący w tekstach o złotej erze piratów. 

Metalowcy z Krakowa rozpoczęli działalność sceniczną 30 listopada 2018 roku.

27 lipca zespół zagrał na swoim pierwszym festiwalu Uwolnić Muzykę w Środzie Śląskiej.

Kilka dni później, czyli 31 lipca, gościli na jednej ze scen podczas Wacken Open Air a następnego dnia na scenie Lecha podczas Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. 

Do występu na Pol’and’Rock Festival zespół zaprosił Krzyśka Śniadeckiego - uzdolniony, młody gitarzysta zagrał z nimi numer “Mutiny”. Gościnnie z Vane występowała też Ewa Pitura z Percival Schuttenbach, która zaśpiewała wspólnie z Marcinem Parandykiem “Spilling Guts”.

Frekwencja pod sceną podczas występów na festiwalach przerosła najśmielsze oczekiwania muzyków.


https://www.facebook.com/vane.band/ 
Vane w pierwszej piątce najlepszych kapel metalowych w Wacken Metal Battle" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

14 Dec
PUNK FEST 2019 Warszawa

Progresja, ul. Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

Kup bilet
21 Dec
Szósta edycja Drownfest

Klub Zaścianek, ul. Rostafińskiego 4, 30-072 Kraków

Kup bilet