Vane: Zapowiedź singla “Row, Ye Scallywags!” i ogłoszenie ściśle limitowanego preorder'u

  • 06 November, 2019

Po wydaniu świetnie odebranego, promowanego teledyskiem singla “The Ritual” oraz udanych występach na festiwalach Wacken i Pol’n’Rock, krakowski Vane zapowiada swoje kolejne wydawnictwo: “Row, Ye Scallywags!”. Singiel zadebiutuje już 26 listopada w formie cyfrowej, a towarzyszyć mu będzie dedykowane lyrics video.


Vane nie ustaje w walce o uznanie fanów - poza samym utworem, akcja wydawnicza wsparta jest specjalnym preorder’em, w którym fani zakupić mogą limitowany do 50 sztuk zestaw kolekcjonerski. W jego skład wchodzi specjalna bluza bazująca na motywach okładki oraz drewniany minibox z buteleczką, w której umieszczono wypełniony po brzegi unikalnymi materiałami pendrive. Poza kompletną dyskografią, materiałami video i artwork’ami, każdy fan zamawiający zestaw otrzyma również spersonalizowane wideo, nagrane wyłącznie dla niego przez jednego z członków zespołu!


Co do powiedzenia na temat nowego wydawnictwa ma lider zespołu, Mateusz Gajdzik?

Row to zalążek nowej historii, którą zamierzamy opowiedzieć na przestrzeni kilku następnych utworów - najprawdopodobniej również wydanych w formie singli. Fabuła zaczyna się na łodzi wiosłowej, której załoga usilnie walczy o przetrwanie w trakcie sztormu. Motywem przewodnim numeru są okrzyki dowodzącego kapitana, zagrzewającego swych kompanów do wiosłowania i walki z żywiołami natury.  Muzycznie jest to utwór z wyraźnym, koncertowym refrenem i galopującym riffowaniem. Mam nadzieję, że przypadnie do gustu naszym fanom równie mocno, co nam!


Singiel dostępny będzie w dniu premiery w formie cyfrowej na wszystkich znanych serwisach streamingowych. Obecnie, poza oficjalnym sklepem zespołu, można zamówić go na iTunes i Amazon - więcej informacji pod linkiem: https://vane.band/pl/muzyka/row-ye-scallywags/


W ostatnich miesiącach Vane sporo koncertował. Po wygraniu krajowych eliminacji, metalowcy z Krakowa zaprezentowali Polskę na Wacken Metal Battle w Niemczech zdobywając prestiżowe, 5 miejsce! Dzień później zespół wystąpił na festiwalu Pol’and’Rock - koncert zgromadził prawdziwe rzesze fanów i był wielkim sukcesem zespołu.


Vane tworzą doświadczeni muzycy, do tej pory znani z występów w takich zespołach jak Acid Drinkers, Corruption, Thy Disease, Witchking, Killsorrow czy Saratan. Zespół powstał w 2016 z inicjatywy Mateusza Gajdzika i Roberta Zembrzyckiego i od tej pory przebojowo walczy o uznanie na polskiej i światowej scenie metalowej.

Vane: Zapowiedź singla “Row, Ye Scallywags!” i ogłoszenie ściśle limitowanego preorder'u" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

29 Feb
IX Urodziny The Perfumes + Mikrokosmos + Sick Saints

Klub GWAREK, ul. Reymonta 17, 30-059 Kraków

12 Mar
GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA „NAJWIĘKSZE PRZEBOJE”

Teatr Variété ul. Grzegórzecka 71, Kraków

Kup bilet
14 Mar
Lion’s Law, Saints&Sinners, Charage 69, Bachor i The Sandals

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet