05 Jan
Vinny Appice Band w Polsce
  • Miejski Dom Kultury w Bochni
  • 20:00

Miejsce wydarzenia

Vinny Appice Band – Mob Rules live

Vinny Appice to perkusista znany m.in. z kultowych składów jak: Dio, Black Sabbath, Heaven And Hell czy Kill Devil Hill. W wieku 16 lat wystąpił na scenie z Johnem Lennonem podczas jego ostatniego koncertu i pojawił się też w trzech jego teledyskach na “The John Lennon Video Collection”.
W 1980 roku dołączył do Black Sabbath z którym koncertował, oraz brał udział w nagraniach klasycznych albumów zespołu „Mob Rules”, „Live Evil” i „Dehumanizer” z Ronnie Jamesem Dio w roli wokalisty.
W 1983 Vinny połączył siły z Dio i nagrał rockowe klasyki „Holly Diver” i „Last in Line”, „Sacred Heart”, „Intermission” oraz „Dream Evil”.

Występując na scenach całego świata przez ponad trzy dekady, grając przed niezliczoną ilością fanów i sprzedając miliony płyt, Vinny nagrał i był współautorem ponad 30 albumów z których wiele „pokryło się” mulitiplatyną i ciągle sprzedają się w wielkich nakładach.

Jego bębny możemy usłyszeć tez na wielu ścieżkach dźwiękowych do filmów, m.in. „Wayne's World 2”, „Heavy Metal”. „Iron Eagle”, „Bedazzled” czy „Bad Teacher”.

W wielu książkach i publikacjach na temat Black Sabbath czy Dio autorzy zawsze podkreślają jego unikalny, pełen mocy styl gry i jego wpływ na historię i technikę rockowej gry na bębnach.

W Bochni artysta wystąpi z repertuarem Black Sabbath i Dio zawierającym m.in. takie klasyki jak Mob Rules, Falling Of The Edge Of The World, Holy Diver, We Rock, Neon Knights, Heaven And Hell, War Pigs czy Last In Line!

Skład zaspołu tworzą:
Vinny Appice – bębny
Piero Leporale – wokal (Uli Jon Roth)
Fabio Cerrone – gitara (Tony Martin, Marco Mendoza)
Don Roxx – bass (Doogie White, Kee Marcello)

Bilety w cenie 80,- złotych do nabycia w Miejskim Domu Kultury w Bochni.