Walentynkowy koncert Michała Sołtana w Szekspirowskim

  • 13 February, 2018
  • GTS

Dał się poznać polskiej publiczności jako wszechstronny, samowystarczalny jazzujący „one man band”. Był finalistą popularnego talentshow, nagrał kilka teledysków oraz dwa zespołowe albumy. 14 lutego – w Walentynki – Michał Sołtan zagra w GTS premierowy koncert, promujący jego pierwszą autorską płytę - „MaloGranie”. Artyście będzie towarzyszyło 8 znakomitych muzyków. 


Michał Sołtan to gitarzysta, kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista jazzowy. Po 16 latach działalności twórczej zakochał się i…zaczął śpiewać. - Gdyby nie miłość, nie byłoby mojej płyty – deklaruje w wywiadzie udzielonym Marii Szabłowskiej na antenie Radiowej Jedynki. - Wszystkie historie opowiedziane na płycie, to historie prawdziwe, inspirowane malarstwem mojej życiowej partnerki - Magdaleny Jankowskiej. Inspirowane życiem, twórczością, naszymi wspólnymi MaloGraniami. (…) Materiał to wynik miłości ogromnej, która zaowocowała tekstami, melodiami i … obrazami. Przez 2 lata jako „one man band” testowałem ten repertuar na dużych i małych scenach. Utwierdziłem się w przekonaniu, że warto zbudować zespół, wrócić do świata „prawdziwych instrumentów” i grać moje piosenki ze znakomitymi muzykami. – mówi Michał Sołtan.


„MaloGranie” to jego pierwsza autorska płyta, wydana 17 listopada 2017 roku nakładem wydawnictwa Art Horse 002. Znajdziemy na niej pop-jazz z elementami rocka i funku. W nagraniach wzięli udział czołowi polscy muzycy jazzowi, a także goście specjalni, wśród których są: Dante Luciani - puzonista, który współpracował z Frankiem Sinatrą oraz Marcin Kajper - saksofonista trzeciego wokalisty Genesis, Raya Wilsona.


Teksty i muzyka, zaaranżowane na Loop Station oraz różnorodne instrumentarium, zaowocowały ponad 80 koncertami w dużych i małych salach w latach 2015 – 2017. Po wydaniu dwóch płyt z zespołem Imagination Quartet Sołtan zdecydował się na karierę solową, nie uciekając jednak od jazzu. W roku 2017 nagrał trzy single o bardziej popowym charakterze, dobrze przyjęte przez stacje radiowe. Przez dwa lata koncertował z Loop Station, prowadząc dodatkowo warsztaty, jak korzystać z tego urządzenia. 


Michał Sołtan – gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, wokalista, multiinstrumentalista, edukator i performer. Związany twórczo z Warszawą i Sopotem. Członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, absolwent Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Lider zespołu Imagination Quartet, z którym grał koncerty na festiwalach jazzowych w Chinach, Niemczech, Danii i Polsce, prezentując autorskie kompozycje. Z zespołem wydał dwie płyty: „IQ” (2011 r.) oraz „Mallada” (2015 r.). Od 6 lat jest współtwórcą poniedziałkowych Funk & Jazz Jam Session w warszawskim klubie Harenda. W 2015 roku rozpoczął solowe eksperymenty z Loop Station. Od początku 2016 roku zorganizował przez swoją firmę Soltan Art Group ponad 40 warsztatów „Uwolnij muzykę”, oraz zagrał ponad 80 koncertów, na których można usłyszeć m.in. single „Pan Sowa” czy „Najlepiej”. Obydwa single prezentowane były w wielu stacjach radiowych, m.in. Trójce, Tok FM, Polskim Radiu Program 1, Radiu Gdańsk, Radiu RDC, RDN Małopolska i wielu innych.


Co: Koncert Michał Sołtan „MaloGranie”

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski

Kiedy: 14 lutego 2018, godz. 20:00

Bilety: 

55 zł – parter (miejsca siedzące)

45 zł - galerie na wprost sceny

40 zł - galerie bocznefot. Małgorzata Mokotowska

Walentynkowy koncert Michała Sołtana w Szekspirowskim" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

24 Feb
LUXTORPEDA w ZetPeTe

Zet Pe Te, Dolnych Młynów 10, Kraków

Kup bilet
02 Mar
Urszula, Wanda i Banda Jary Oddział Zamknięty, Rezerwat

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet
16 Mar
PUNK FEST 2019 Kraków

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet