Wardruna ogłasza wirtualną premierę płyty Kvitravn! Koncert online „First Flight of the White Raven”

  • 09 February, 2021
  • Michał Choiński / Iron Realm Productions/

Zespół Wardruna ogłasza wyjątkowy, premierowy koncert nowej płyty, który będzie miał miejsce 26 marca 2021 r.


Muzyka Wardruny nie zna granic. Wykracza poza ograniczenia czasu, języka i gatunków muzycznych. Norweski projekt zyskał uznanie na całym świecie za niepowtarzalne i niezwykłe występy na żywo. Teraz, w czasie światowej pandemii, gdy przyszłości koncertów nadal jest niepewna, Wardruna zaprasza na wirtualną premierę nowej płyty oraz szczególny koncert online. Dając szansę fanom na całym świecie by uczestniczyli w wydarzeniu, zespół chce przełamać też wiele ograniczeń związanych z wirtualnymi koncertami. Na koncercie będzie można usłyszeć nie tylko utwory z nowej płyty Kvitran, ale również wcześniejszy materiał – sam koncert zaś będzie miał miejsce w miejscu starannie wybranym, by wzmocnić magię wieczoru.


W Polsce koncerty Wardruny były wielokrotnie wyprzedane, zwłaszcza po sukcesie jaki zespół odniósł jako współtwórcy muzyki do serialu „Wikingowie” oraz soundtracku do gry „Assassin’s Creed: Valhalla”. W marcu tym razem to polska publiczność będzie mieć możliwość przeniesienia się wirtualnie do świata Wardruny.


Bilety są dostępne pod linkiem: https://wardrunashop.com/?ref=ironrealmproductions


Partnerem koncertu online w Polsce jest Iron Realm Productions (www.facebook.com/IronRealmProductions/).


Nowa płyta Wardruny, Kvitravn podbija listy przebojów

Mistrzowie snucia nordyckich opowieści, Wardruna, wypuścili niedawno swój czwarty album Kvitravn. Płyta ukazała się nakładem Sony Music, i od razu uplasowała się wysoko w rankingach list przebojów:

Oficjalne listy przebojów:

#01 Canada (muzyka światowa)

#01 Austria

#02 Germany

#02 Switzerland

#03 USA (Americana/Folk)

#11 Norway

#12 Sweden

#19 Finland

#26 The Netherlands

#32 Belgium

#50 UK

#56 France

Przez trzy dni po premierze płyty Wardruna zajmowała też #1 miejsce w rankingach iTunes.

Płyta Kvitravn kontynuuje opowieść Wardruny tam, gdzie zakończyła ją trylogia Runaljod, stanowi jednak nowy rozdział w rozwoju unikalnego brzmienia zespołu. Bogate brzmienie nowej płyty Wardruny nie wynika jedynie z użycia historycznych instrumentów takich jak kravik lira, tagelharpha, róg czy flet, ale jest też związane z gościnnym udziałem znanych norweskich artystów ludowych jak Kirsten Bråten Berg. Jedenaście utworów na płycie Kvitravn opowiada historie pełne nordyckiej magii, zwierząt przewodników, natury oraz mądrości, która przebija przez mity, sagi i pieśni Północy.

Wardruna:

http://www.wardruna.com/

https://www.facebook.com/wardruna


Płyta Kvitravn jest dostępna w sklepach i serwisach streamingowych. Można ją kupić i posłuchać jej tutaj: https://smp.lnk.to/Kvitravn

Wardruna ogłasza wirtualną premierę płyty Kvitravn! Koncert online „First Flight of the White Raven”" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia