Wardruna wraca do Polski w listopadzie 2019

  • 30 November, 2018
  • Iron Realm Productions

W listopadzie 2019 r., norweska Wardruna wyrusza w trasę promującą wydany w tym roku album Skald. Odwiedzi Polskę na dwóch koncertach: w Gdańsku i Warszawie.


Formacja założona przez Einara Selvika swój debiutancki album wydała w 2009 roku. Była to pierwsza płyta ze znakomicie przyjętej trylogii runicznej Runaljod. Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty, a teksty pisane zarówno w norweskim jak i starym, nordyckim języku uzupełniają piękne kompozycje, budując wyjątkowy klimat surowej północy. Chociaż muzyka Wardruny często charakteryzowana jest jako folk czy ambient, to jednak żaden z tych gatunków nie jest w stanie opisać jej unikalnego stylu. Album Skald, który ukazał się w listopadzie tego roku nakładem ByNorse jest czwartym wydawnictem grupy i zawiera utwory wykonywanywane przez Einara akustycznie. Duża część materiału z płyty była wykorzystana jako ścieżka dźwiękowa w popularnym serialu Wikingowie.


W listopadzie 2019 r., po ponad dwóch latach przerwy,  Wardruna powróci do Polski i zagra dwa koncerty: w Gdańsku (19.11, Teatr Szekspirowski) i w Warszawie (21.11, Teatr Palladium). Einar Selvik, lider Wadruny o zbliżającej się trasie: “Od dziesięciu lat niemal cały czas gramy koncerty, i chcemy teraz skupić się nagrywaniu nowego materiału. Dlatego już teraz ogłaszamy przyszłoroczną trasę. Rok 2019 będzie też zamykał dekadę działalności Wardruny i z tego względu będzie dla nas szczególnie ważny.”.


Klip Voluspá promujący album Skald:Bilety na wydarzenie dostępne będą od 10 grudnia 2018 r. na stronach na stronach internetowych teatrów:

https://teatrszekspirowski.pl/

https://www.teatrpalladium.com/


Ceny biletów na koncert w Teatrze Szekspriowskim (19.11.2019):

170 zł (stojące)

200 zł (siedzące)


Ceny biletów na koncert w Teatrze Palladium (21.11.2019):

180 zł (stojące)

230 zł (siedzące)


Dwa koncerty Wardruny nie będą jedynymi występami Einara Selvika w Polsce w 2019 r. W lutym 2019 r., Einar wystąpi też w krakowskim Klubie Studio, gdzie zagra koncert wspólnie z Ivar Bjørnsonem, liderem formacji Enslaved, promując projekt Hugsjá.


Organizatorem koncertów Wardruny w listopadzie 2019 r. są  Teatr Szekspirowski, Teatr Palladium oraz Iron Realm Productions.


Wardruna wraca do Polski w listopadzie 2019" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

24 Feb
LUXTORPEDA w ZetPeTe

Zet Pe Te, Dolnych Młynów 10, Kraków

Kup bilet
02 Mar
Urszula, Wanda i Banda Jary Oddział Zamknięty, Rezerwat

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet
16 Mar
PUNK FEST 2019 Kraków

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet