Z ulicy na orbitę - nowa płyta Kraków Street Band

  • 05 September, 2018
  • Iron Media

Doskonale znani spacerowiczom krakowskich uliczek, ale już nie tylko. Kraków Street Band, którzy od czterech lat podbijają serca słuchaczy tak w Polsce, jak i poza jej granicami promuje swoją najnowszą płytę zatytułowaną „Going Away”. 

Instrumentalna machina składająca się z dziewięciu muzyków tchnęła w swój trzeci już album ducha spontaniczności i żywiołu najbardziej magicznych, ulicznych występów. – To było największe wyzwanie – mówi Adam Partyka, perkusista w zespole. – By oddać unikalny klimat żywego, ulicznego grania na płycie. Myslę, że nam się to udało – dodaje. 

Kraków Street Band, „The Wheels Are Spinning”: 

„Going Away” to płyta oparta w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Pięknie brzmiące pomieszczenia studyjne Radia Kraków pozwoliły uchwycić niuanse w muzyce 9-osobowego składu, która od czasu ulicznych początków nabrała rumieńców i treści.

Going Away Live Session:

Zespół przez cały czas intensywnie koncertuje. W najbliższy weekend (27.07) Kraków Street Band pojawi się na Pikniku Counry w Mrągowie. Tydzień później (04.08) wystąpi w Rogowie w ramach cyklu „Muzyka Zaklęta w drewnie”. Pełna lista nadchodzących koncertów dostępna jest na stronie: www.krakowstreetband.com/pl/koncerty.Z ulicy na orbitę - nowa płyta Kraków Street Band" data-numposts="5">

Nadchodzące wydarzenia

18 Sep
KRIS BARRAS BAND w Hydrozagadce

Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22, Warszawa

Kup bilet
19 Sep
KRIS BARRAS BAND w Zaścianku

Klub Zaścianek, ul. Rostafińskiego 4, 30-072 Kraków

05 Oct
10 URODZINY BOOZE & GLORY

Klub Studencki "Kwadrat", ul. Skarżyńskiego 1, Kraków

Kup bilet