Arena celebruje “The Visitor” w Proximie.

  • 18 May, 2018
  • KS

Po ponad 3 latach legenda neo-progresywnego grania powróciła do warszawskiej Proximy. Tym razem Arena pojawiła się w Polsce z okazji 20. rocznicy wydania płyty „The Visitor” oraz promocji najnowszej płyty.

Równo o 19.00 swój występ rozpoczął Art of Illusion, pełniący obowiązki supportu podczas polskiej mini-trasy Areny. Zespól z Bydgoszczy zaprezentował materiał pochodzący ze swoich dwóch krążków. I chociaż zaczynał przy niemal pustym klubie, był żegnany bardzo gromkimi brawami dużej już grupy słuchaczy. I trudno się dziwić, bo 45 minutowy koncert był bardzo żywiołowy i znakomicie rozgrzał przed gwiazdą wieczoru. Solówki klawiszowe przeplatały się z popisami gitarowymi, a fani progresywnego metalu z pewnością byli zachwyceni. Dla mnie najlepiej jednak wypadł najspokojniejszy z całego setu „For her”.

Z 10 - cio minutowym opóźnieniem na scenie pojawiła się Arena. Proxima nie była tego wieczoru wypełniona po brzegi, ale nie o ilość tutaj chodziło, a o jakość. Zebrani fani, często w zespołowych koszulkach Areny, reagowali bardzo żywiołowo i głośno śpiewali. Zespól dowodzony przez Micka Pointera i Clivea Nolana na sam początek zaserwował album „The Visitor” w całości. Rocka neo-progresywngo można lubić lub nie, ale akurat płyta wydana przez Arenę w 1998 r. z pewnością jest dziełem wybitnym, które również jak się okazało, świetnie się starzej.