James Arthur

Back From The Edge

Sony Music Entertainment
Autor: Sony Music Entertainment

Kiedy w 2012 roku zwyciężył brytyjskiego X-Factora, miał świat u swoich stóp. Jego przebój "Impossible" trafił na sam szczyt list przebojów w kilkunastu krajach a sam James został prawdziwym idolem, udowadniając, że telewizyjne talent-show wiąż potrafią odkryć prawdziwe talenty. 

Wydana przez niego płyta przyniosła kolejne przebojowe single, w tym "You’re Nobody Till Somebody Loves You" a także duety z Emeli Sande i Naughty Boy'em. Także w Polsce pokryła się Platyną i James zagrał tu kilka wyprzedanych tras koncertowych. 

Po dwóch latach od tego wydarzenia James wraca mocno doświadczony przez życie i znacznie bardziej dorosły - nie bojący się krytyki i pewien tego, czego chce w życiu. 

Nowa płyta "Back From The Edge" jest też znacznie bardziej zaangażowana – James brał udział w każdym etapie jej powstawania, od kompozycji po ostatnie szlify aranżacyjne. 

"Różnorodna" – to najlepsze określenie muzyki, jaką tu znajdziemy – soul, rock czy hip-hop w wykonaniu Jamesa sprawdza się zawsze. Album promują ballady "Say You Won’t Let Go" (kilka tygodni na szczycie UK TOP40 i ogólnoeuropejski przebój) oraz sensacyjny duet z polską wokalistką - MaRiną w utworze "Let Me Love The Lonely"!

Album ukazuje się w wersji standard (14 utworów) i deluxe (18 utworów). 

Tracklista:

1. Back From The Edge  

2. Say You Won't Let Go  

3. Prisoner  

4. Can I Be Him  

5. I Am  

6. Train Wreck  

7. Safe Inside  

8. Sober  

9. Phoenix  

10. Let Me Love The Lonely  

11. Sermon  

12. Remember Who I Was  

13. Finally  

14. The Truth  

15. Skeletons  

16. If Only  

17. Coming Home For Summer  

18. Let Me Love The Lonely (Feat. Marina)